Підприємці знаменитого одеського ринку "7 км" призупиняють закупівлі нового товару, повідомляють ЗМІ

2014-04-15-rynok-7km

Підприємці найбільшого промтоварного ринку Східної Європи "7-й км " призупиняють закупівлі нового товару, мотивуючи це падіння курсу гривні, повідомляє сайт "Вести".

В адміністрації запевняють, що щодня на ринок прибувають десятки вантажних автомобілів з партіями різноманітних товарів до нового весняно-літнього сезону з Іллічівського та Одеського торгових портів. До того ж зростає кількість автотранспорту, який доставляє вантаж безпосередньо від вітчизняних виробників. Однак серед підприємців розмови все частіше завершуються висновком: якщо долар не впаде, буде лихо.

Незважаючи на кризу, відвідувачів на ринку багато, однак торговці запевняють, що така картина спостерігається лише тільки у вихідні. Падіння гривні боляче вдарило практично по всім торговцям. Багато зізнаються, що купувати товари попросту немає за що.

"Покупців стало набагато менше, люди бояться витрачати гроші, більшість вичікує, сподіваючись на те, що незабаром курс долара вирівняється, - говорить один з реалізаторів. - На перший погляд проблем немає, ціни в доларах не змінилися, ось ці джинси коштують 13 доларів, як і раніше, але біда в тому, що доларів в обороті немає, от і не купують" .

Прогнози у експертів і продавців аж ніяк не радісні. Багато сходяться на тому, що нинішня криза - найважча за останні 10-15 років.

"7-й кілометр" повністю зав'язаний на доларі, вони на 90-95% торгують імпортними товарами. Тому наслідки будуть, звичайно ж, негативними. На перших порах це подорожчання більшої частини товарів, що ми зараз і бачимо. Однак купівельна спроможність людей падає з кожним днем. У сукупності з потужним податковим пресом це може призвести до часткової зупинки ринку. Тобто він, звичайно, не закриється, але обсяги продажів впадуть у рази", - говорить економіст Ігор Шутов.