У ДРС відбулося громадське обговорення проекту рішення Київської міської ради про розміщення тимчасових споруд

Новини партнерів >>

2016 03 18 drs grom sluh

derzh reg sluzhba logo3 березня у ДРС відбулося громадське обговорення проекту рішення Київської міської ради «Про деякі питання розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві». Участь у заході взяли Голова ДРС Ксенія Ляпіна та Голова Громадської ради при ДРССергій Доротич. Серед присутніх: представники малого та середнього підприємництва, центральних органів виконавчої влади, громадських об’єднань та ЗМІ. Запрошувались до обговорення також представники КМДА.

Вищезгаданий проект рішення КМДА надійшов на погодження до ДРС та викликав резонанс серед підприємців у зв’язку з інцидентами, що сталися нещодавно у Києві. За словами підприємців, у столиці, під виглядом демонтажу незаконно встановлених тимчасових споруд, відбувається порушення прав підприємців, пошкодження їх майна та перешкоджання підприємницькій діяльності, про що свідчать відео з місця подій. Неввічливі «зелені чоловічки» накидаються на підприємців, які намагаються не допускати демонтаж тимчасових споруд. Така ситуація, крім іншого, загрожує й громадському спокою жителів міста.

Примітно, що співробітники поліції, які часто знаходяться поряд з місцем події, не реагують на факти порушення прав громадян, загрози їхньому здоров’ю, пошкодження приватної власності.

За словами Голови ДРС Ксенії Ляпіної, наразі фактично відсутня однозначна і зрозуміла для підприємців процедура оформлення документації на розміщення тимчасових споруд для підприємницької діяльності. Різні нормативно-правові акти акцентують увагу на різних моментах – податки, земельні відносини, місцеві особливості оформлення. Проте акти, як центрального рівня, так і місцевого, у деяких питаннях суперечать один одному. Також існують суттєві проблеми з оформленням прав на земельні ділянки, на яких розташовані тимчасові споруди. Так, наприклад, договір пайової участі використовується як дозвільний документ для розміщення тимчасової споруди.

«Потрібно нарешті розробити універсальні правила розміщення тимчасових споруд для всієї України, щоб більше не виникало перешкод для підприємницької діяльності. Також потрібно звернутись до Національної поліції та переглянути норми поведінки поліцейських під час інцидентів з тимчасовими спорудами»,- зазначила Голова ДРС.

 У ході активної дискусії підприємці виділили проблемні питання, пов’язані із провадженням підприємницької діяльності з використанням тимчасових споруд.

За результатами обговорення присутні вирішили:

- звернутися до Антимонопольного комітету України з проханням провести робочу нараду на базі Київського обласного відділення спільно з КМДА та КМР для упередження створення у столиці неконкурентних умов у сфері реалізації товарів та надання послуг;

- звернутися до МВС з проханням провести спільну нараду за участю  представників ДФС, ДРС та громадськості з питань демонтажу тимчасових споруд;

- звернутися до Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка з проханням надати доручення щодо створення міжвідомчої робочої групи, метою якої буде вжиття заходів щодо вирішення актуальних проблем, пов’язаних із розміщенням тимчасових споруд, об’єктів пересувної торгівлі для провадження підприємницької діяльності, шляхом підготовки проектів нормативно-правових актів. До участі у робочі групі необхідно залучити представників Мінрегіонбуду, Мінекономрозвитку, Мінфіну, Мін'юсту, Мінінфраструктури, Антимонопольного комітету України, ДРС, ДФС, Держгеокадастру, КМДА, Національної поліції України, Ради підприємців при КМУ, громадських об’єднань підприємців, експертів та інших зацікавлених сторін.

- звернутися до ВРУ з питання запровадження мораторію на  демонтаж тимчасових споруд до моменту врегулювання питань їх розміщення та функціонування.

За матеріалами офіційного сайту ДРС >>