26 червня на загальних зборах представників районних штабів Київського міського громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону окремий спеціальний підрозділ ГО «Громадянський Корпус» одностайно було включено до складу даної організації.
27 червня у приміщенні КЦ Кінотеатр «Київ» відбулася урочиста церемонія вручення членам окремого спеціального підрозділу «Громадянський Корпус» посвідчень Київського міського громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону.
Завданнями окремого спеціального підрозділу, що створений за ініціативою активу «Громадянського Корпусу» у складі Київського міського громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону відповідно до норм Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» від 22.06.2000 р. № 1835-ІІІ, буде охорона майна його учасників, взаємодія з районними відділеннями органів внутрішніх справ у м. Києві та штабами самооборони, а також сприяння Управлінню контролю за благоустроєм Київської міської державної адміністрації у здійсненні заходів з благоустрою столиці.
Під час церемонії представники Київського міського громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону ознайомились з діяльністю «Громадянського Корпусу» та відповіли на запитання членів новоутвореного підрозділу щодо його діяльності у складі формування.
По завершенні церемонії президент «Громадянського Корпусу» Роман Солодкий та керівник Штабу Київського міського громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону Дмитро Шацький підписали Меморандум про співпрацю, метою якого є спільна участь у забезпеченні громадського порядку і безпеки та запобіганні адміністративним проступкам і злочинам у м. Києві.
Довідка.
Добровільні народні дружини почали виникати у кінці 1958 року на Донбасі. Згодом така практика поширилася всією Україною. В радянські часи у Києві існувало 12 районних штабів, більше 150 000 дружинників забезпечували порядок в столиці. У першій половині 90-х років народні дружини практично не функціонували, їх діяльність поновлюється з грудня 1996 р., коли голова КМДА Олександр Омельченко ідписав розпорядження про відновлення народних дружин по охороні громадського порядку і відтоді розпочалася робота по організації роботи народних дружин в нових умовах.
З 1996 року кількість народних дружинників збільшилась майже на 2000 осіб.
Відродження дружини в Україні почалося в грудні 1999 року після відповідного Указу Президента України "Про покращення діяльності органів внутрішніх справ і громадських формувань по охороні громадського порядку".
22 червня 2000 року Верховна Рада України ухвалила Закон України "Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону". На підставі цього закону 27 квітня 2001 року відбулася Київська міська конференція громадян на якій було створено Київське міське громадське формування з охорони громадського порядку і державного кордону.
Розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 06.07.2001 року №1401 був зареєстрований статут Київського міського громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону.