«Громадянський Корпус» відсвяткував Хрещення Господнє разом з Дарницьким районом

2014-01-20-vodokhreshcha

19 січня наша країна святкує Хрещення Господнє (Богоявлення).

Цього року представники «Громадянського Корпусу» взяли участь у святковій церемонії, що відбувалася на березі мальовничого озера Сонячне (Дарницький район столиці, вул. Ревуцького). В присутності першого заступника Дарницької у м. Києві державної адміністрації Дзюби Василя Марковича о 10.00 священиками району було проведене богослужіння та освячення води, після чого всі бажаючі мали змогу зануритися в цілющі води озера. Від нашої організації традицію підтримали президент ГО «Громадянський Корпус» Роман Солодкий, віце-президент Олександр Кудря, представник організації у Дарницькому районі м. Києва Олег Тесленко, представник «Громадянського Корпусу» в Оболонському районі м. Києва Станіслав Сегеда, представник ГО «Громадянський Корпус» в м. Біла Церква Владислав Карпенко.

Присутніх також привітав народний ансамбль української пісні «Чарівниця».

 

Довідка:

Хрещення Господнє — хрещення Іваном Хрестителем Ісуса Христа на річці Йордані, а також велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке православні та греко-католицькі християни відзначають 19 січня, тому збігається зі святом Богоявлення, однак ці свята слід розрізняти. Народні назви свята — Йорда?на (або Ордана), Водохреща.

Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби.

Богоявлення – одне з найдавніших християнських свят (поряд із Великоднем і П'ятидесятницею), присвячене народженню Ісуса Христа і подіям, що супроводжували його.

Спочатку свято було присвячене спогаду трьох євангельських подій: Різдва Христа, поклоніння волхвів, а також Хрещення Христа в Йордані на початку його служіння. Датою святкування майже повсюдно було 6 січня. У ході історії сенс свята зазнав у різних християнських традиціях великих змін (зокрема, з нього виділилося Різдво Христове), в результаті чого в наш час різні християнські Церкви відзначають свято по-різному.