Сергій Жуков, мережа закладів швидкого харчування «Жареное солнце»: «Лише любов до своєї справи, 200% уваги та постійне поліпшення того, чим ти займаєшся»

2015 03 10 zukov 01

gerb PodilСергій Жуков вже кілька років співпрацює з «Громадянським Корпусом», бере участь як у громадській роботі організації, так і в соціальних проектах. Його мережа закладів швидкого харчування «Жареное солнце» досить відома своїм дизайном та ставленням до клієнтів. У вересні підприємство вийшло на новий рівень – на вул. Хорива, 16/7 відкрито перший стаціонарний заклад. Сергій Жуков погодився розповісти про своє бачення успішного бізнесу, підходи до торгівлі, про критерії гарного обслуговування.

Компанія існує близько п'яти років (ми 2010 року відкрили перший кіоск на ст. м. «Дарниця»). За цей час, звичайно, багато чого відбулося та змінилося.

Ми тривалий час шукали свій формат в продукті, перебудовували його.

Початково це моя ідея – «від і до».

Власне кажучи, до Києва я приїхав 2006 р. (працював у великій транснаціональній корпорації) і вже тут звернув увагу, що млинцями ніхто не займається.

Тому виникла така ідея, я виношував її (ясна річ, у мене досвіду в сфері громадського харчування не було жодного – лише фармацевтичний бізнес та будівництво). Довелося вчитися всього заново.

Звичайно, я завжди ставив для себе певну мету. І ця мета – не бути власником якихось десятка чи двох десятків кіосків (це не мета). Показником моєї роботи буде час, коли «Жареное солнце» відкриється у Китаї, скажімо. Це вже транснаціональний рівень, планетарного масштабу. У цьому випадку вже можна буде говорити про якісь досягнення.
Однак і на даному етапі це вже величезний досвід. За чотири роки довелось опрацювати гігантський обсяг інформації. Чесно кажучи, бізнес надзвичайно важкий.

Що стосується кіосків, це проявляється у певній специфіці спілкування з підрядниками, субпідрядниками, підприємцями – це, звичайно, специфічний рівень. Особливо у порівнянні з підприємцями світового масштабу.

Тут – своє коло проблем, своя мова спілкування, яку довелося вивчити, свої закони ведення бізнесу. Якщо сидіти з короною на голові – то нічого доброго не вийде.

Отже, спочатку була ідея, потім збирання по крихтам потрібної інформації – через деяких знайомих дістав рецептуру, ще десь – інформацію, принцип роботи. В Інтернеті купа матеріалів також виявилась. Я тоді півтора-два роки готувався, до 2010 р. Ми ще 2009 року замовили першу партію кіосків, її виготовляли близько півроку.

Тоді ж знайшов кіоскерів, які займалися млинцями в Україні, це були хлопці з Луганська, мережа «Блінок» (я на неї спочатку орієнтувався – у них процес було автоматизовано). Зараз можна сказати, що ми їх переросли, а у зв'язку з подіями на сході України – і зовсім стали мережею №1 в державі, в столиці працює 16 наших підприємств. Мало того, що ми розширилися, так ще й наші млинці дуже смачні!

Компанія «Жареное солнце» – замкнутого циклу, ми не розглядаємо франчайзинг як модель розвитку (оскільки у цьому випадку дуже складно контролювати якість).

Оскільки стандарти якості дуже високі, я сам для себе ставлю так само високу «планку» – це видно в усьому: в якості обслуговування наших гостей, в оформленні та дизайні наших вуличних та стаціонарних пунктів продажу млинців, в фірмовій уніформі, чистоті навколо та всередині закладів. А найголовніше – в якості нашого продукту – найсмачніших млинців. Що стосується кіосків, то я завжди намагався робити все, щоб наші вуличні точки продажу млинців зов­ні якісно виділялися на фоні інших кіосків. Наприклад, я завжди був противником вуличних холодильників, які псують зовнішній вигляд міста та створюють перешкоди для руху. Нам пропонували гроші, щоб поставити свої холодильники «Пепсі-Кола», «Кока-Кола», однак позиція лишилася незмінною, і ніяких іржавих «гробів» тут не буде.

На оформлення кіосків запрошувалися спеціально дизайнери, між якими проводилися навіть конкурси – щоб в інтер'єрі проглядалась національна, етнічна історія (це було обіграно й у назві). Ми запускаємо зараз новий формат на Контрактовій площі – там жовтий кіоск, з кухонним старим начинням з українських сіл. Там працювали фуд-фотограф та фуд-стиліст, щоб відтворити для презентації дві цікаві позиції – млинець з картоплею та з грибами, у вершковому соусі за дев'ять гривень (ми їх зараз саме пропонуємо). Зараз дивишся вже на готову рекламу – і слинка тече. Тобто йде розкрутка наших «соціальних» позицій, які при цьому реально смачні, вагомі та недорогі!

Ще однією складовою нашої роботи є персонал (цей вид бізнесу насправді дуже персоналозалежний). Дуже багато залежить від певного реалізатора.

Наприклад (скільки разів уже перевіряли) – на тій самій точці, в той же день тижня, при однаковій погоді і т.п. – у однієї дівчини рівень виручки більший в два рази, ніж у іншої. Тобто це не статистична похибка.

Успіх тут складається з багатьох пунктів – розуміння сервісу, охайного зовнішнього вигляду, уважності до клієнта. Гарний продавець будує «роман зі споживачем» – у кожного з клієнтів свої смакові уподобання. І коли людей впізнають, вітаються, пам'ятають їх звичайне замовлення – все це спонукає покупця ходити саме до такого, конкретного, продавця.

У нас точки стаціонарні, розташовуються в одному місці (правий берег, центральна частина, біля станцій метро та в місцях з максимальним пішохідним потоком), тому склався відносно вузький сегмент постійних покупців. Звичайно це публіка доросла, яка віддає перевагу якості сировини, з якої виготовлено інгредієнти. Молодь на вулиці звичайно йде більше до кіосків з шаурмою, вважаючи, що млинців вони і вдома з'їдять. До того ж шаурма дешевша за наші млинці.

Однак доросла публіка більш уважно ставиться до якості продуктів. Ми за цим слідкуємо суворо. Муку робимо з твердих сортів пшениці, використовуємо натуральні яйця, а не яєчний порошок, буженину, наприклад, робимо із парного м'яса, не з замороженого, та купуємо не окіст, а ошийок (це, звичайно, дорожче). Однак покупці це цінують. Тим більше, що млинці – продукт наш, слов'янський, зрозумілий, це символ сонця, врешті-решт. Тому і «Жареное солнце» називається (логотип я малював власноруч). А всі гамбургери, шаурма та інші новинки – цікаво, дешево, однак не наше.

Саме на якості, зрозумілості для клієнта ми будуємо свою роботу, і це дає свої результати. Без цього безкінечна реклама на телебаченні, бігбордах, листівках і т. ін. – вважаю, не буде мати результату. Лише любов до своєї справи, 200% уваги та постійне поліпшення того, чим ти займаєшся.

Читайте також за темою:

Артем Культенко, підприємець, громадський діяч: «Наші заклади – для сімейного відвідування»

2015 03 10 zukov 02

2015 03 10 zukov 03

2015 03 10 zukov 04

2015 03 10 zukov 05

2015 03 10 zukov 06

2015 03 10 zukov 07

2015 03 10 zukov 08

2015 03 10 zukov 09

 

  • Вітання Л.Тищенко з Днем народження!

    ''Громадянський Корпус'' щиросердно вітає свою активну учасницю, народну художницю ТИЩЕНКО Ларису Миколаївну з Днем народження!       Бажаємо Л.Тищенко

  • 1

tishenko2