Артем Культенко, підприємець, громадський діяч: «Наші заклади – для сімейного відвідування»

2015 03 10 pirogi 01

gerb DarnytsyaАртем Культенко багато років бере участь у діяльності «Громадянського Корпусу», має великий досвід бізнесу в нелегких вітчизняних умовах. Однак його зацікавлення не обмежуються лише сферою підприємництва – він підтримує акції по збору подарунків для дітей, ветеранів, відшукує кошти на лікування для дітей з незаможних родин. Нещодавно бізнес Артема перейшов на новий рівень – у Дарницькому районі Києва відкрилася мережа затишних закладів під вивіскою «Львівські пироги» та «Ваша львівська кав'ярня». Специфікою підприємництва, особливостям роботи бізнесмен поділився з читачами нашого бюлетеню.

У бізнес я потрапив на початку двохтисячних років, одразу після школи – тоді якраз наша країна переживала «мобільний бум» - тоді такий вид зв'язку суттєво здешевшав, що сприяло його популярності серед широких мас населення (особливо молоді). Зрозуміло, що ця хвиля підхопила і мене, від простого зацікавлення швидко перейшов до надання різноманітних послуг в даній сфері – підключення послуг зв'язку, продажу мобільних телефонів, відкривав відповідні магазини. Потім в цю сферу прийшли великі торгівельні мережі, і довелося опановувати вже нові напрями у підприємництві. За півтора десятиріччя пройшов велику школу бізнесу, а різні випробування та кризи лише викликали пошук нових можливостей.

Врешті я зацікавився виробничою сферою – тут було важко, однак цікаво. Почав опановувати виробництво кондитерки, відкрив власну пекарню «Львівські пироги» та мережу стаціонарних кав'ярень «Ваша львівська кав'ярня». Ідею щодо розвитку даних закладів запропонував мій бізнес-партнер, який родом саме з цього чудового міста і духом романтики просочений з дитинства. Після цього ми поїхали до Львова, довго вивчали тамтешні заклади, опановували культуру споживання кави, розробляли власний бізнес-план для столиці (адже тут до такого ще не звикли).

Ідея виявилася досить вдячною і швидко принесла свої плоди. У мережі затишних кав'ярень, які стали місцем відпочинку киян, завжди є вдячні клієнти. Серед відвідувачів є молодь, але найбільше – люди середнього віку. Можна сказати що наші заклади – сімейного відвідування (оскільки тут ви не знайдете ані грама алкоголю). Тут лише натуральні, свіжі, добре приготовані страви. В усіх закладах ми також облаштували дитячі кімнати, принесли туди іграшки – це теж грає свою роль. Зараз ми хочемо також влаштувати там перегляд гарних мультфільмів, які пройшли випробування часом.

Найскладніше питання в нашій діяльності – підбір персоналу. До пекарні брали лише спеціалістів саме у кондитерському виробництві, з багаторічним досвідом. Рецепти випічки спочатку надав мій львівський бізнес-партнер (рід якого здавна ними користується).

Критеріями для пошуку бариста було, звичайно, вміння готувати каву, а також приязне ставлення до клієнтів – треба, щоб людина щиро спілкувалась з відвідувачами. Багато з клієнтів приходять до кав'ярень саме поспілкуватися, порадитися, тощо. Наші заклади працюють без вихідних, з сьомої до двадцять першої години.

Кондитерський бізнес – це зовсім новий напрямок, який я почав розвивати з літа 2014 року. До цього часу деякою мірою займався розвитком мережі МАФів, тоді ж і познайомився з діяльністю «Громадянського Корпусу» та його президентом Романом Солодким, а також став членом цієї організації (оскільки з'явилося розуміння того, що лише в ре­зуль­та­ті спіль­них дій під­приємці можуть розраховувати на позитивну зміну ставлення до їх бізнесу). Також за підтримки «Громадянського Корпусу» я почав брати участь у політичній діяльності, висунувши свою кандидатуру на виборах до Київської міської ради в травні 2014 р. Це дало мені змогу ближче познайомитися з іншою, соціальною стороною підприємництва, коли під час передвиборчої агітації дуже багато спілкувався з мешканцями Дарницького району. Підприємець, який не зациклюється лише на своїх прибутках, врешті лише додає плюсів своїй справі, бо здатний аналізувати навколишню ситуацію, робити висновки і змінюватися, змінюючи навколишнє оточення в кращу сторону.

Контакти:

http://pirog.kiev.ua/; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
м. Київ, вул. Єлізавети Чавдар, 18
Тел.: +38 (095) 42 000 52; Тел.: +38 (068) 42 000 52

 

Читайте також за темою:

Сергій Жуков, мережа закладів швидкого харчування «Жареное солнце»: «Лише любов до своєї справи, 200% уваги та постійне поліпшення того, чим ти займаєшся»

 

2015 03 10 pirogi 02

2015 03 10 pirogi 03

2015 03 10 pirogi 04

2015 03 10 pirogi 05

2015 03 10 pirogi 06

2015 03 10 pirogi 07

  • 1

tishenko2