Хроніка подій - 2 навколо питання розміщення тимчасових споруд в м. Києві. Рівень співпраці підприємців з владою міста визначають райони

2014-12-08-khronika

На виконання п. 2 Протоколу доручень №21 щодо внесення змін до Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві у період з 3 по 21 листопада ц.р. в районних державних адміністраціях спільно з Департаментом містобудування та архітектури КМДА відбулися громадські слухання до внесення змін до згаданої Комплексної схеми.

У ході проведених слухань їх учасниками у переважній більшості районів столиці були сформовані спільні робочі групи в складі посадовців, підприємців, представників громадськості та ОСН. Завданнями цих груп було проведення інвентаризації тимчасових споруд в районах, визначення їх місця у Комплексній схемі та вироблення проекту погодженого рішення, про яке адміністрація району інформуватиме керівництво КМДА. До більшості робочих груп, що поділялися на підгрупи за територіальною ознакою, увійшли районні представники та партнери «Громадянського Корпусу», які регулярно брали участь у їх засіданнях.

Водночас, результати діяльності згаданих робочих груп є відмінними відповідно до районів, де вони були створені. Аналізуючи стан справ по підсумках громадських слухань, можна робити попередній висновок про готовність або неготовність адміністрації того чи іншого району Києва до реального і конструктивного діалогу з підприємцями.

Так, серед районів, де влада пішла на діалог з представниками малого бізнесу, можна виокремити Дарницький, Оболонський, Шевченківський, Деснянський Подільський та Печерський райони.

gerb-DarnytsyaВ Дарниці, що є лідером, за виробленням обопільно вигідних та конструктивних рішень для тамтешніх підприємців, 3 грудня робочою групою та її підгрупами було підсумовано, що з 1280 кіосків району 365 об'єктів є незареєстрованими. Також
71 зареєстрована споруда має судове рішення, та по 39 зареєстрованих об'єктах є спірні рішення. До 11 грудня мають бути подані протоколи рішень підгруп та до 17 грудня винесене остаточне рішення.

gerb-ObolonНа Оболоні робоча група за керівництва керівника управління архітектури району теж працює конструктивно. На даний час триває робота над визначенням тих тимчасових споруд, що увійдуть до Комплексної схеми.

 

gerb-ShevchenkivskiyУ Шевченківському районі робоча група активно працює над виробленням обопільно прийнятного рішення для підприємців та громадськості району.

10-11 грудня будуть визначені її додаткові повноваження.

gerb-DesnianskyiУ Деснянському районі місцева робоча група конструктивно працює над визначенням переліку споруд, що будуть включені до Комплексної схеми.

 

gerb-PodilПодільська група, що працювала спочатку під головуванням керівника району,
а далі – начальника підрозділу архітектури, провела інвентаризацію всіх своїх кіосків і нанесла їх на мапу. 10 грудня відбудеться її чергове засідання. Наразі триває робота з підготовки пропозицій районної влади до КМДА.

gerb-PecherskНа Печерську був заслуханий звіт про діяльність спільної робочої групи, де зазначено, що в районі відтепер залишатиметься 97 тимчасових споруд. Документ подано на розгляд главі району.

На відміну, від вище перелічених районів, у Святошинському, Солом'янському, Голосіївському та Дніпровському районах міста ситуація не є надто оптимістичною.

gerb-SviatoshynТак, у Святошинському районі робоча група на чолі з виконуючим обов'язки керівника районного благоустрою про свої засідання підприємців не повідомляє, хоч ними й був поданий список кандидатур до її складу. Спільні засідання, за наявною інформацією, поки не поводились. Відбувалися лише окремі зустрічі з представниками громадськості та ОСББ, про результати яких підприємців не повідомляють.

gerb-SolomenkaНа Солом'янці керівництво району за відсутності порозуміння відпустило процес на самоплив. Ініціативно створена робоча група, але як незалежний від адміністрації орган.

 

gerb-GolosievoВ Голосієво, за наявними даними, інформація про створення робочої групи не надходила.

 

 

gerb-DniprovskyiВ Дніпровському районі столиці, де влада теж на діалог не йде, робоча група діє хаотично.

У результаті аналізу діяльності робочих груп в районах можна зробити висновок, що повноваження щодо започаткування процесу порозуміння між підприємцями вуличної торгівлі та столичною владою були делеговані останньою на розсуд районних адміністрацій, керівництво яких на добровільних засадах проявляє або бажання до взаємовигідної співпраці, або небажання до започаткування діалогу.
За таких обставин засобів для примушення влади до конструктивної роботи, окрім протестних, у підприємців не залишається.