Обговорюємо можливості виходу на африканські ринки

DSC 000424 вересня віце-президент «Громадянського Корпусу» з питань соціально-політичних досліджень Олександр Карбачинський взяв участь у Круглому столі на тему: «Про стан та перспективи торгово-економічних відносин між підприємствами України та країн Африки», що відбувся в Київській торгово-промисловій палаті за головування першого віце-президента Київської ТПП Л.Сізікової. У роботі заходу взяли участь голова Української частини Українсько-Африканської ділової ради при ТПП України М. Димура, заступник голови Української частини Українсько-Африканської ділової ради при ТПП України  Р. Гарбар, президент ТОВ «Сідатек Інтернешнл» (Гана) С.Олордей, представники столичних ділових кіл.

Учасники заходу засвідчили, що за нинішньої ситуації з пошуком нових зовнішніх ринків для України найбільш перспективним є ринок країн Африки, де мешкає понад 1 млрд. 300 млн. людей. Україна має позитивне торговельне сальдо з країнами Африки в розмірі 5 млрд. дол. США, частка експорту з країн «чорного» континенту у зовнішній торгівлі України складає 8% (2013 р.), в той час як доля імпорту – усього 1%. Найбільш розвинутими є ділові стосунки України з Єгиптом, Тунісом, Лівією, Алжиром, Марокко, ПАР та Нігерією – лідером організації ECOWAS (Економічного співтовариства країн Західної Африки).

Під час заходу найбільшу увагу було приділено торговельно-економічній співпраці України з країнами передусім Західноафриканського регіону. Було позитивно відзначено співробітництво у таких галузях, як харчова переробка, сільське господарство, машинобудування для АПК, нафтові і газові технології (переробка, сховища, транспортування), розвиток інфраструктури (портів, літовищ), постачання автомашин КрАЗ, енергетика, будівництво ГЕС і ТЕС, металургія, хімічна промисловість, а також імпорт до України фосфорної сировини.

Серед інших кран африканського континенту представниками Українсько-Африканської ділової ради для розвитку співробітництва була рекомендована Республіка Гана, зокрема окреслені її потреби у розвитку таких галузей, як сільське господарство, нерухомість, містобудування, енергетика та медицина. Повідомлено про алгоритм та специфіку ведення ділової діяльності в цій країні. Підкреслено необхідність розвинення в цій країні мережі українських логістичних складів, що за місцевими правилами отримують там статус вільних економічних зон, а також створення в Гані першого міжнародного логістичного центру.

Керівництво КТПП підтвердило, що Палата готова надавати столичним діловим колам всебічного сприяння у виході на ринок країн Африки.

Президент «Громадянського Корпусу» є членом Української частини Українсько-Африканської ділової ради при ТПП України.

ДОВІДКОВО:

Пропозиції щодо експорту товарів з України до країн Африки:

машинобудівна промисловість (літаки цивільної авіації, гвинтокрили, тепловози, електровози, вагони, напіввагони, цистерни); різна військова техніка та спорядження, у тому числі швидкохідні прикордонні катери; автотехніка, у тому числі бурові установки, будівельна, дорожньо-будівельна техніка, автобуси, тролейбуси, трамваї, різна сільгосптехніка, газоперекачуючі станції, різні міні-переробні заводи, устаткування з водоочищення, розфасовки, упаковки, розливу напоїв, виготовленню круп, виробництва ліків, виробництва будь-яких харчових продуктів, у тому числі з виготовлення рослинної олії і її розливу, різне нестандартне устаткування, металургійна промисловість (металеві суцільнозварні труби, пластикові труби, кабельна продукція, різна електротехнічна продукція, у тому числі трансформатори і силові підстанції), хімічна промисловість (хімічні і органічні добрива – азотні, фосфорні, калійні); ліки та ветеринарні препарати, комбікорм, лаки і фарби, облицювальна плитка, фарфор-фаянсові вироби, бітум, різні вироби хімічної промисловості (в першу чергу побутової хімії), цемент, технічні олії, харчова промисловість (свинина і субпродукти зі свинини; яловичина та субпродукти з яловичини; кури і субпродукти з курятини, яйця, ковбасні та м'ясні вироби тривалого зберігання, сир твердий, сухе молоко, яєчний порошок, молоко тривалого зберігання, згущене молоко, згущені вершки, різні м'ясні консерви, продовольча пшениця, кукурудза, соя; рослинна олія, соняшникова олія, вершкове масло, маргарин, майонези, кетчупи, соуси, гірчиці, спеції, сіль, цукор, борошно, макаронні вироби, крупи: рисова, пшенична, гречана, пшоно, вівсяна, манна, ячна, кукурудзяна, горох цілий, горох колотий, дитяче харчування, різні мюслі і каші, сухі концентрати швидкого приготування), кондитерські вироби (цукерки, печиво), халва, повидло і джеми, морозиво, рибні консерви, консервовані: кукурудза, горошок, квасоля, змішані овочі, огірки, помідори, перець, гриби, ікра з кабачків і баклажанів, томатна паста; спирт харчовий, спирт технічний, спирт медичний, горілка, вино, слабоалкогольні напої, соки в різній упаковці, пиво, мінеральні (лікувальні) води, овочева продукція: картопля, цибуля, часник, морква, яблука, послуги (будівництво різних об'єктів, в т.ч. військового призначення і їх устаткування і оснащення).

Пропозиції щодо імпорту в Україну товарів і виробів з країн Африки:

корисні копалини (руди рідкоземельних металів, дорогоцінні метали, в першу чергу золото, платина, срібло; руди кольорових металів; алмази; дорогоцінне каміння), тропічні культури (ананаси, лайм, банани, манго, авокадо, папайя), прянощі, морепродукти (лобстери, восьминоги, каракатиці, кальмари, королівські креветки, різноманітні види тунця, інші екзотичні морепродукти), кава, чай, какао-боби, натуральний каучук, горіхи, червоне дерево (напівфабрикати), вироби з натурального ротангу та бамбуку, пальмова олія, кокосова олія, фармацевтична сировина.

DSC 0012

DSC 0014

DSC 0015

DSC 0019

DSC 0021

DSC 0022

DSC 0024

DSC 0025

DSC 0026

DSC 0029

  • 1

tishenko2