Шевченківською РДА буде залишено 730 ТС з 1100 встановлених

Шевченківська РДА нарада

На нараді 10 вересня, що відбулася в приміщенні Шевченківської райдержадміністрації обговорили питання щодо затвердження Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності на території Шевченківського району м. Києва.

Участь у нараді взяли голова району Олег Олександрович Гаряга, представники відділу торгівлі, благоустрою району та підприємці, що працюють на території Шевченківського району.

Зокрема, комісією з питань впорядкування розміщення тимчасових споруд (до складу якої увійшли представники Шевченківського РУ ГУ МВС України в м.Києві, Оболонського міжрайонного управління Держсанепідслужби у м.Києві, відділу торгівлі та споживчого ринку, відділу контролю за благоустроєм району, управління містобудування, архітектури та землекористування, КП «Благоустрій Шевченківського району»), на території Шевченківського району м. Києва одноголосно було визначено недоцільність реалізації в ТС:

- Тютюнових виробів
- Алкогольних напоїв
- Пива та слабоалкогольних напоїв
- Розміщення закладів громадського харчування
- Недоцільність розміщення ТС в центральній частині міста.

Встановлено обмежити розміщення тимчасових споруд:

- в радіусі не ближче 20 м від об'єктів пам'ятно-охоронного значення,
- в радіусі не ближче 100 м від дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів,
- в радіусі не ближче 50 м від державних та муніципальних установ,
- в радіусі не ближче 50 м від медичних закладів.

За словами очільника райдержадміністрації Олега Гаряги, при визначенні спеціалізації тимчасової споруди враховувались потреби мешканців району, наявність стаціонарної торговельної мережі, вимоги санітарних правил для підприємств продовольчої торгівлі.

Так, кіоски по реалізації продуктів харчування повинні бути спеціалізовані, а саме: відпускати одну групу продовольчих товарів), потреби мешканців району у наданні побутових послуг, якими користуються незахищені версти населення, та пропозиції районної комісії щодо недоцільності реалізації в тимчасових спорудах тютюнових виробів, пива, слабоалкогольних і алкогольних напоїв та функціонування в тимчасових спорудах об'єктів громадського харчування.

Крім того, відповідно нормативно-правових актів заборонено розміщення ТС на відстані 20 метрів від площини дверей у напрямку евакуації з центром у середині дверної групи, яка включає всі двері з написом "Вхід" та "Вихід" та розміщення ТС на зупинках громадського транспорту ближче ніж 20 метрів в обидва боки тротуару від установленого дорожнього знаку, що позначає зупинку.

Таким чином, при встановленні ТС будуть враховані зони обмежень, а саме:

- відстань від входів та виходів з метро, зупинок міського транспорту, від пішохідних переходів, перехресть вулиць становить 20м;
- відстань від об'єктів пам'ятно-охоронного значення, медичних закладів, державних та муніципальних установ становить 50м;
- відстань від дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів 100 м.

Пропозиції по спеціалізації ТС наступні:

- продаж друкованих та періодичних видань;
- продаж квітів;
- об'єкти побутового обслуговування населення;
- об'єктів по реалізації плодоовочевої продукції, молокопродуктів, зоотоварів;
- хліб та хлібобулочні вироби та штучні бакалійні вироби:
- шино монтаж:
- громадські вбиральні.

При визначені місць розташування ТС за спеціалізацією громадські вбиральні, районна комісія керувалась виключно позицією необхідності для населення зазначених ТС, а саме: в місцях паркових та охоронних зон, де відсутні заклади ресторанного господарства, оскільки розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 18.04.08. №579 «Про вільний доступ громадян до туалетів закладів громадського харчування» пунктом 1 запроваджено в м. Києві безкоштовне та вільне користування мешканцями та гостями м. Києва туалетами в закладах громадського харчування з 20.04.08.

Особлива увага приділена до соціального питання, яким переймаються мешканці району - це надання побутових послуг населенню, особливо таких, якими здебільшого користуються малозабезпечені категорії населення, а саме: ремонт взуття та металовиробів, виготовлення ключів. Організація надання саме таких видів побутових послуг здійснюється в малих архітектурних формах та не йде всупереч санітарним вимогам і забезпечує розвиток малого бізнесу у такій малоприбутковій сфері.
У своїх пропозиціях до Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд на території Шевченківського району Шевченківська районна в місті Києві державна адміністрація врахувала місця розташування переважно функціонуючих на даний час тимчасових споруд, в яких надаються соціально необхідні види побутових послуг населенню.

Зважаючи на вищевказане, Шевченківською районною в місті Києві державною адміністрацією визначено 730 тимчасові споруди, які необхідно встановити на території Шевченківського району м. Києва.

За матеріалами офіційного сайту Шевченківської у м. Києві РДА.