Лист ГО «Громадянський Корпус» до голови КМДА Володимира Бондаренка з приводу урегулювання ситуації з ТС у м. Києві

Вих. №43 від 26.03.2014р.

Голові КМДА п. Бондаренку В.Д.

вул. Хрещатик, 36, м. Київ, 01044

Шановний Володимире Дмитровичу!

Громадська організація «Громадянський корпус» висловлює Вам свою повагу та сподівається на подальшу плідну співпрацю в економічній та соціальній розбудові столиці України.

Наша організація об’єднує підприємців малого та середнього бізнесу м. Києва. Значна частина наших членів здійснює свою діяльність з використанням тимчасових споруд (ТС, за старою термінологією – малі архітектурні форми). Протягом останніх років в Києві склалася складна ситуація з розміщенням та експлуатацією ТС. Не аналізуючи наразі причини виникнення такої ситуації зауважимо лише, що Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затверджений наказом Мінрегіону України від 21.10.11 р. №244, (далі – Порядок №244) в м. Києві фактично не застосовувався, а місцеві нормативні акти в цій галузі часто змінювалися та мали тимчасовий характер. Останнім таким актом є рішення Київради «Про деякі питання розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності у м. Києві» від 28.02.13 р. №97/9154 (далі – Рішення №97/9154), яке по суті (див. п. 2.1 рішення) поширюється лише на 2013 рік. Внаслідок цього всі власники ТС фактично здійснюють свою діяльність без належних документів, оскільки довідки про функціональне призначення ТС, які їм видавалися, втратили чинність, а договори про сплату пайової участі (укладені відповідно до Порядку визначення обсягів пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі в утриманні об'єктів благоустрою м. Києва та внесення змін до деяких рішень Київської міської ради, затвердженого рішенням Київради від 24.02.11 р. №56/5443) на 2014 рік не подовжувалися.

Розпорядження КМДА «Про затвердження Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві» від 13.12.13 р. №2251, прийняте Вашим попередником, викликало широке невдоволення підприємців і наразі оскаржено до окружного адміністративного суду м. Києва.

В складній економічній ситуації, яка склалася в Києві та в Україні в цілому, важливими завданнями є підтримання підприємництва, збереження робочих місць та забезпечення надходження коштів до місцевих бюджетів. На останнє з цих завдань істотне може вплинути сплата пайових внесків власниками ТС. Ми вважаємо, що вимога сплати таких внесків юридично сумнівна, оскільки це не передбачено ні законом, ні Порядком №244. В той же час з метою підтримки міста Києва, яке (в тому числі з Вашою участю) стало на шлях демократичних перетворень, члени нашої організації (як, сподіваємося, і інші власники ТС) готові сплачувати такі внески і надалі. В той же час підприємці прагнуть отримати певні гарантії для свого бізнесу, а саме захистити належні їм ТС від можливого демонтажу.

Враховуючи наведене просимо Вас розглянути питання щодо можливості (тимчасово, до нормативно-правового врегулювання розміщення ТС на території м. Києва):

  • оформлення та видачі власникам ТС довідок про функціональне призначення ТС на 2014 рік згідно з переліком, наведеним в додатку до Рішення №97/9154;
  • подовження дії договорів про сплату пайової участі власниками ТС на 2014 рік;
  • поширення дії цих положень на перелік 568 ТС, власники яких отримали договори пайової участі у 2012 році, але не сплатили за ним пайову участь або сплатили невчасно.

 

З повагою,

Президент ГО «Громадянський корпус»,

член Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України                                          Р.В.Солодкий