Олександр Попов висловився про створення муніципальної міліції вже у 2013 році

Питання, якою має бути майбутня муніципальна міліція столиці, обговорювали сьогодні за круглим столом Громадянського форуму Києва. До обговорення долучився і голова КМДА Олександр Попов.
Посилаючись на результати вивчення думки киян, учасники зібрання одноголосно вирішили, що якість роботи міліції в Києві наразі не відповідає столичним стандартам. Контролювати громадський порядок, стежити за дотриманням правил благоустрою, паркування, не допускати встановлення незаконних МАФів значно ефективніше могла б муніципальна міліція, що підтверджує і світовий досвід.
«Тема муніципальної міліції – не модна і не політична, вона продиктована нам реальними потребами громади міста. Проблема якості виконання обов’язку щодо дотримання правопорядку в столиці дійсно є і замовчувати її не можна. Ми готові публічно обговорювати цю тему, вступати в дискусії з фахівцями, вирішувати питання матеріального забезпечення і робити перші кроки до її вирішення вже в 2013 році», – наголосив Олександр Попов.
Попри актуальність теми, фахівці головних управлінь КМДА, юристи, правоохоронці та представники громадських організацій дійшли до висновку, що без змін законодавства створити власне міську міліцію – неможливо. Це не передбачено Законом України «Про міліцію». Про внесення необхідних змін до законодавства перед Верховною Радою та Президентом взялися клопотати в Громадянському форумі Києва.
«Я пропоную Національній академії внутрішніх справ України разом з управліннями київської адміністрації підготувати відповідні нормативно-правові документи, які ми направимо до Верховної Ради та президентові. Ми маємо поінформувати керівництво держави про наміри створити такий орган як муніципальна міліція. Це питання стосується не лише Києва, а й усієї України, та саме столиця стане першопрохідцем цієї реформи», – відзначив голова Громадянського форуму Києва Леонід Кравчук.
Фахівці Громадянського форуму Києва візьмуться вивчати запропоновані форми функціонування міського органу охорони правопорядку. Серед варіантів – поліція, громадська дружина, муніципальна інспекція і навіть підпорядкована громаді контрактна рота. Щойно проект підготують, його представлять на розширеному засіданні Форуму та винесуть на широке обговорення киян. Остаточне рішення щодо того, хто і як охоронятиме порядок та спокій у місті, ухвалюватиме саме громада столиці. Питання створення муніципальної міліції має стати одним із трьох питань Першого київського референдуму.
Нагадаємо, що Громадянський форум Києва – це неформальний представницький орган, скликаний за результатами круглого столу «Європейські стандарти для європейської столиці», що відбувся 20 березня цього року. Його мета – формулювання точки зору київської громади щодо різних аспектів розвитку столиці. Ініціатива проведення круглого столу, а згодом і установчих зборів Форуму належить першому президентові України Леонідові Кравчуку. Як відкритий майданчик гострого, але конструктивного діалогу влади та громади міста, громадянський форум зібрав близько 300 киян, відомих та авторитетних у різних сферах. Серед них: перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк, співак та громадський діяч Олег Скрипка, академік НАН України Петро Фомін, чемпіон Європи та світу з плавання Денис Сілантьєв, генеральний директор «Київметробуд» Володимир Петренко та багато інших.