Героїв пам'ятаємо імена

імена герб луганск
 
імена 4
 
27 жовтня за підсумками щорічного обласного конкурсу пошуково-дослідницьких робіт "Героїв пам’ятаємо імена" серед дітей та молоді Луганської області відбулися онлайн-краєзнавчі читання. Захід був організований Луганським обласним центром дитячо-юнацького туризму та краєзнавства, в якому взяли участь юні пошуковці з Лисичанської, Рубіжанської територіальних громад та Луганського обласного центру дитячо-юнацького туризму і краєзнавства.
Під час відкриття заходу з привітальним словом виступила представник "Громадянського Корпусу" в Луганській області Олена Стеценко, яка подякувала учням і педагогам за їхню діяльність зі збереження пам’яті про захисників та захисниць України, про волонтерів, за те що вони проводять таку важливу роботу. 
 
Учасники презентували свої пошукові роботи про долі земляків, які стали на захист України, волонтерів, уродженців Луганської області. Юні дослідники брали інтерв’ю в учасників подій, у рідних, друзів, однокласників, колег, використовували матеріали з сімейних архівів.
імена 1
Чудик Даміра, учениця Рубіжанської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 10 презентувала роботу про командира батальйону патрульної служби поліції особливого призначення "Луганськ-1", полковника поліції Сергія Губанова, якому за заслуги перед Україною присвоєно звання Героя України з врученням ордена Золота Зірка посмертно.
імена 2
Активну участь у заході взяли учні закладів освіти Лисичанська. Про воїнів, випускників своїх закладів освіти розповідали Осіташвілі Катерина, учениця Лисичанського ліцею № 17 – про Євгена Заливацького з позивним "Лис" та Луганська Анастасія, учениця Лисичанського ліцею № 4 – про Богдана Карімова, солдата 93-ї механізованої бригади "Холодний Яр". Обидва воїни загинули, захищаючи Україну. Життєвий та бойовий шляхи захисниці України Калганової Аліни розкрила у своїй доповіді учениця Лисичанського ліцею № 7 Шоман Аліна. 
Черткова Катерина, учениця Лисичанського ліцею № 6 розповіла про життєву долю та трагичну загибель виконувача обов’язків начальника Лисичанського МВ УМВС у 2014 році Віталія Петренка.
Десятниченко Тетяна та Жарінова Єлизавета, вихованки Луганського обласного центру дитячо-юнацького туризму та краєзнавства, учениці Комишуваського ліцею презентували пошуково-дослідницьку роботу, яка була присвячена Кирилу Губанову, захиснику України з позивним "Турист", уродженцю м. Алчевська Луганської області. Кирил Губанов був нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеню посмертно.
імена 3 Активного розвитку сьогодні набув волонтерський рух, до якого долучаються багато українців, як у межах нашої країни так і за кордоном. Ці люди стали мирними воїнами і надійними захисниками Батьківщини, а їхня діяльність – зразком самовідданості і патріотизму. 
Декілька виступів були присвячені саме волонтерам. Іван Коробченко, учень Рубіжанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 присвятив свій виступ волонтерці – Альоні Целухіній, а Топчій Владислава, вихованка Рубіжанського міського Центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді – волонтерській діяльності Софії Боцун.
Шашніна Дар’я, учениця Рубіжанського ліцею розповідала про свого батька волонтера – Шашніна Андрія, учениця Мирнодолинського ліцею Губар Еліна презентувала роботу про волонтерську діяльність Божко Кристини. 
Завершила краєзнавчий захід директор Луганського обласного центру дитячо-юнацького туризму і краєзнавства Тетяна Сідєльнікова, яка подякувала учасникам за проведену кропітку пошукову роботу з метою збереження пам’яті про героїв-земляків, захисників України, волонтерів. 
Слава нашій Україні і нашим Героям!