З Покровом Пресвятої Богородиці, з Днем захисників і захисниць України, зі Святом Українського козацтва!

покроа 22 2
 
Відзначення Свята Покрови має дуже глибоку історію в Україні. Свято було впроваджене ще з часів Хрещення Русі. Особливе шанування Покрови Богородиці починається з ХІІ століття. У цей день військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу центр православ'я — Царгород (Константинополь, сучасний Стамбул), намагаючись захопити місто. Мешканці столиці Візантії у гарячій молитві звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. І Богородиця явилася перед людьми та вкрила їх своєю покровою - омофором. Після цього ті, хто проводили облогу міста, вже не могли побачити цих людей. Вражений Аскольд та його дружинники прийняли Святе Хрещення та стали християнами.
Натхненням для Свята стало також видіння Андрія юродивого під час облоги Константинополя військами агарян. Пресвята Богородиця з'явилася мешканцям міста у храмі та прийняла їх під свій захист покров. Після цього війська противника відступили, а місто було врятовано.
День захисників і захисниць України — державне свято України започатковано 14 жовтня 2014 року президенським указом з назвою День захисника України. З 2015 року є державним святом. 14 липня 2021 року Верховна Рада України перейменувала свято на "День захисників і захисниць України". Вітаємо зі Святом усіх військовослужбовців Збройних Сил України та Сил територіальної оборони! Ви наші захисники від російської навали і справжня опора Держави. Спокій наших будинків, спокій близьких у Ваших надійних, сильних руках. Бажаємо Вам Божого покрова, благословіння та Перемоги над окупантами!
День Українського козацтва відзначається в Україні згідно з Указом Президента України від 07.08.1999 № 966/99 в день свята Покрови Пресвятої Богородиці 14 жовтня. Президент України, враховуючи історичне значення й заслуги козацтва в утвердженні української державності та його вагомий внесок у сучасний процес державотворення, визначив цю дату своїм указом. Покрова Пресвятої Богородиці було для українських козаків великим святом, оскільки їхню церкву було присвячено Діві Марії. Коли вони бажали обрати нових членів старшини, то збиралися саме у цей день.
''Громадянський Корпус'' вітає усіх військовослужбовців, ветеранів кадетського руху, ветеранів-афганців, громадських волонтерів, батьків та матерів солдат і бажає їм та їхнім родинам доброго здоров'я, щастя та мирного переможного неба!