Ми пам'ятаємо ...

голодомор 768x439
 
День пам'яті жертв голодоморів — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада. Запроваджений згідно з Указом Президента України № 1310/98 від 26 листопада 1998 року як "День пам'яті жертв голодоморів". Далі Указом Президента України № 1181/2000 від 31 жовтня 2000 року встановлювалася назва "День пам'яті жертв голодомору та політичних репресій". Згодом, Указом Президента України № 797/2004 від 15 липня 2004 року встановлювалася назва "День пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій". Врешті, Указом Президента України № 431/2007 від 21 травня 2007 називається "День пам'яті жертв голодоморів".
Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні. У церемоніальних заходах біля Меморіального знаку "Свічка пам'яті" в Києві також беруть участь перші особи держави, керівники іноземних країн, парламентів та міжнародних організацій, урядовці з різних країн, дипломати, представники релігійних конфесій, регіональні делегації, громадські і культурні діячі, свідки Великого Голоду.
До 2008 року церемонія відбувалася перед пам'ятним знаком на Михайлівський площі. Після відкриття Меморіалу жертв голодомору була перенесена до Меморіалу. 
О 16.00 год. оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція "Запали свічку", в рамках якої всі охочі несуть свічки до пам'ятників жертвам голодоморів. В акції масово беруть участь громадяни України, які запалюють свічки в своїх вікнах у знак пам'яті та скорбот.