Подарунок художниці Л.Тищенко до потрійного Свята захисників України

IMG-20191011-WA0002.jpg
12 жовтня, напередодні Дня українського козацтва, Дня Захисника України і Свята Покрови Пресвятої Богородиці у Київському міському клінічному госпіталі ветеранів війни відкрилася 60-та ювілейна виставка самобутньої української художниці, волонтера ''Громадянського Корпусу'' Лесі Тищенко, присвячена подіям на Сході України під гаслом ''Леся Тищенко вчить – як Україну любить! Або – Мистецтво допомагає тяжко хворим українським фронтовикам''.
 FB_IMG_1571065606394.jpg
Так вже сталося, що Леся Миколаївна, яка десятки разів разом зі своїми картинами була на передовій у Луганській та Донецькій областях, нині й сама лікується у цьому військовому шпиталі. ''Трохи здоров'я підводить… Адже поїздки на передову  у зоні АТО – це вам не прогулянки на Мальдіви або Сейшели, які могли дозволяти собі разом із домочадцями колишні ''очільники'' наших Збройних Сил… От і доводиться покращувати стан здоров'я разом із нашими фронтовиками у військовому шпиталі'', - каже Л.Тищенко.
FB_IMG_1571065601531.jpg 
Багатьох з цих героїчних хлопців Леся Миколаївна бачила й раніше – на передовій, у окопах і бліндажах. Дехто з них добре знає художницю – адже бачили її і не раз у шаленому  вирі військових подій. А коли зустріли серед пацієнтів шпиталю і дізналися, що вона тут  і сама лікується, то запропонували: ''Може виставку для нас організуєте? Аби підняти бойовий дух поранених солдатів і офіцерів?'' Двічі перепитувати Лесю Тищенко не потрібно. Вона одразу ж звернулася до  головного лікаря  Київського міського клінічного госпіталя ветеранів війни Віктора Івановича Олійника із пропозицією - запитанням: ''Чи можу я  організувати і провести для учасників Великої Вітчизняної війни, воїнів – афганців і учасників бойових дій у зоні АТО свою персональну виставку?'' Віктор Іванович відповів коротко, по-військовому: ''Я – тільки обома руками за! Не баріться. Починайте!''
 FB_IMG_1571065587940.jpg
І миткиня розпочала підготовку до свого чергового вернісажу у досить несподіваному місці... ''Разом із друзями ми привезли частину робіт її пересувної виставки, присвяченої подіям на Донбасі,  з домівки до шпиталю. Розвісили картини у актовому залі. І напередодні святкового концерту, присвяченого потрійному святу українських захисників, в урочистій атмосфері відкрили ювілейну виставку'' - розповідає миткиня. 
 FB_IMG_1571065609972.jpg
Відбулося це під зливу аплодисментів воїнів, які прийшли на вернісаж. Хтось - власними ногами, а дехто - на милицях. А кількох пацієнтів шпиталю бойові побратими привозили у гості до пані Лесі й на інвалідних візках… 
FB_IMG_1571065619400.jpg 
Очі хлопців, які споглядали ці дивовижні картини, наповнювалися сльозами. Бо все, що зобразила Леся Тищенко,  їм добре знайоме. Адже вони й самі пройшли крізь горнило війни. Знають про її ''нежіноче обличчя'' не з переможних реляцій колишніх ''очільників'' нашого війська. Ці сильні духом  солдати і офіцери ''перевірили'' війну на Донбасі власним життям… Так само не забули, що таке війна, й воїни-афганці, й учасники Великої Вітчизняної… Тому фронтовики  одразу трьох поколінь щиро вклонилися Лесі Миколаївні, яка виступила зі сцени із щирим зверненням до кожного із них:
 FB_IMG_1571065596202.jpg
''Нічого-нічого, соколи мої дорогенькі,  ось незабаром я одужаю і тоді – знову на фронт! Аби на передовій, як і останні чотири роки поспіль, піднімати бойовий дух нашого славного воїнства… Щиро вірю, що моє мистецтво потрібне захисникам України.  Та й вони мені самі про це постійно говорять. Отож, і далі допомагатиму – чим зможу – нашим славним  хлопцям і дівчатам, які нині обороняють мир і спокій громадян усієї України, воюючи на тимчасово окупованих територіях Донеччини і Луганщини. Саме заради цих солдатів і офіцерів  я щоранку стаю за мольберт і малюю, малюю, малюю… Аби назавжди закарбувати у моїх картинах правду про цю страшну війну''.