- Деталі
-
Опубліковано: Четвер, 04 квітня 2019, 17:41
-
Перегляди: 7379
4 квітня ''Громадянський Корпус'' у якості координатора низки асоціацій та об'єднань представників малого бізнесу м. Києва - власників тимчасових споруд організував зібрання понад 400 підприємців біля Адміністрації Президента України, аби привернути увагу глави Держави до методів знищення малого бізнесу, які вчиняються під керівництвом Київського міського Голови та депутатів Київської міської ради шляхом введення аукціонів, підвищення розміру пайового внеску та прийняття економічно необгрунтованих рішень. По підсумках акції представникам Президента України було передано відповідне звернення.





Далі учасники акції у кількості близько 1000 осіб перемістилися до будівлі Київської міської державної адміністрації, де відбувся мітинг на знак протидії схваленню Київрадою під час її засідання проекту рішення ''Про деякі питання розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві'' (від 19.11.2018 № 08/231-4169/ПР, доп. Михайленко В.О., Бродський О.Я.), за яким передбачено в якості пілотного проекту провести в Оболонському, Святошинському та Дніпровському районах м. Києва торги (аукціони) на місця розміщення тимчасових споруд, що насправді вже належать підприємцям на підставі договорів пайової участі та попередніх дозвільних документів і становлять біля 650 законних споруд.



Учасники акції - представники ''Громадянського Корпусу'' та інших організацій, союзів і об'єднань, які захищають права власників тимчасових споруд - заявили про категоричну незгоду з проведенням торгів (аукціонів) на право розміщення ТС на місця, які законно належать підприємцям. Цей крок насправді має на меті виміщення з вигідних місць розташування ТС їхніх законних власників, що десятиріччями там працювали, створюючи робочі місця, сумлінно сплачуючи пайові внески та маючи всі дозвільні документи на свої споруди.


Запропонована проектом рішення процедура торгів виглядає доволі сумнівною на предмет забезпечення умов збереження саме малого та середнього бізнесу, але, натомість, містить загрозу для чергового ''віджиму'' на користь великого бізнесу, бо всі торговельні місця опиняться в руках одного оператора. Невідомим є організатор торгів, розмір гарантійних та реєстраційних внесків при участі в торгах та розмір стартових платежів, а також невідомо, чи буде можливість у малих підприємців взяти участь у торгах та кількість місць, що планується бути на них винесена в кожному з трьох згаданих районів. Невідомо, яким чином розміщені місця для ТС в Комплексній схемі трьох районів збираються реалізовувати на цих торгах.


З огляду на вищезазначене вважаємо, що питання щодо проведення торгів (аукціонів) на місця тимчасових споруд у визначених районах м. Києва, що справедливо були б дотичними до новоявлених споруд, аніж законних старих, має бути наразі відкладене для ретельного вивченення та доопрацювання за обов'язкової участі підприємців.
Попередньо від столичних підприємців були надіслані відповідні звернення до Київського міського Голови, голів фракцій і груп Київради, Громадської ради при КМДА та громадських рад при районних держадміністраціях м. Києва.
Порушене питання в загальному блоці питань щодо створення належних умов для розвитку малого та середнього бізнесу в Україні вивчалося також в Раді підприємців при Кабінеті Міністрів, де позиція власників ТС отримала свою принципову підтримку.
У результаті, питання щодо проекту рішення Київради ''Про деякі питання розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві'' (від 19.11.2018 № 08/231-4169/ПР, доп. Михайленко В.О., Бродський О.Я.) було виключене з порядку денного засідання Київради. Київський міський голова В.Кличко погодився на перемовини з підприємцями.
Посилання про подію у ЗМІ: