Журавлина Україна Лесі Тищенко

270919-7.png

270919-14.jpg

20 лютого в м. Корсунь-Шевченківський Черкаської області, в художній галереї Державного історико-культурного заповідника відбулася презентація персональної виставки робіт учасниці ''Громадянського Корпусу, народної художниці Лесі Тищенко ''Журавлина Україна'', яка була приурочена до Дня Героїв Небесної Сотні та присвячена учасникам Революції Гідності і учасникам бойових дій на Сході України.
 
270919-15.jpg
 
270919-10.jpg
Під час заходу було вшановано пам’ять всіх полеглих і безневинно убієнних хвилиною мовчання та покладено квіти до пам’ятника Героям Небесної Сотні. 
270919-13.png
На виставці представлено 42 тематичні картини, що написані Л.Тищенко під враженням її поїздок у складі гуманітарних місій ''Громадянського Корпусу'' до зони бойових дій та сповнені глибоким змістом. На них – побачене і пережите художницею під час перебування на обпаленому війною Донбасі. У виставки є ще й друга назва: ''І мертвим, і живим, і ненародженим…''
270919-12.jpg
 
270919-16.jpg
Разом з роботами Л.Тищенко відвідувачі мистецького вернісажу побачили також картини дітей, батьки яких воюють на Сході нашої Держави. На Черкащину з Києва ці картини передала голова Місії зі збереження культурної спадщини етноспільнот України ''Скрижалі'' А.Виноградна. 
270919-17.jpgІнформаційну підтримку проведенню виставки здійснили Всеукраїнський журнал ''Дипломат'' та інформаційне агентство Ukrpress.info. У реалізації цього масштабного загальноукраїнського проекту взяла участь народна артистка України І.Білик та її матір – Анна Яківна.
270916-16.jpg На вернісаж завітало багато шанувальників мистецтва, які висловили Л.Тищенко вдячність за її подвижницьку працю. На заході виступили: заслужений журналіст України С.Комісаров, головний редактор журналу ''Дипломат''  О.Салиста,  учасник Революції Гідності та бойових дій на Сході України А.Зозуля, начальник відділу культури Корсунь-Шевченківської районної державної адміністрації І.Трунцева, матір Народної артистки України І.Білик А.Білик, учасниця Революції Гідності, волонтерка, голова районного громадського літературно-мистецького об’єднання «Янталка» Л.Ткач, учасник Революції Гідності, викладач образотворчого мистецтва Корсунь-Шевченківського педагогічного коледжу імені Т.Шевченка Я.Байда, член Національної спілки художників України, переселенець з м. Макіївки О.Ворона, кандидат мистецтвознавства, заслужений працівник культури України М.Волков та інші гості.
270919-8.jpeg
 
270919-19.jpg
Завітали також і старі добрі друзі Л.Тищенко – селищний голова смт Вільшана В.Яровий і його чарівна дружина Людмила. Це подружжя давно підтримує Л.Тищенко, адже шанує її не лише як талановиту художницю, а як волонтерку, яка протягом вже як п'яти років їздить на фронт, аби своєю творчістю піднімати бойовий дух наших солдатів і офіцерів.
270919-9.jpg 
Під час відкриття виставки, що діятиме до 15 березня, Л.Тищенко запевнила громаду, що на досягнутому зупинятися не збирається. Найближчим часом її ''Журавлина Україна'' буде демонструватися на території Посольства Литви в Україні. А далі – вихід на міжнародний рівень. Адже за кордоном у Л.Тищенко є чимало шанувальників, які хотіли побачити її чудові партріотичні картини. 
Відеосюжет про виставку:
  • Вітання Ю.Положенцеву з Днем народження!

      ''Громадянський Корпус'' від щирого серця вітає свого активного волонтера, голову Лисичанської міської організації ветеранів України ПОЛОЖЕНЦЕВА Юрія Павловича з

  • 1

tishenko2