Е-нноваційна Україна: 1500 днів досягнень програми EGAP

140219-2.png
8 лютого віце-президент ''Громадянського Корпусу'' Олександр Карбачинський взяв участь у роботі конференції ''Е-нноваційна Україна: 1500 днів досягнень програми EGAP'', що відбулася в конференц-холі ''Депо'' (вул. Антоновича, 52).

140219-1.jpg
Конференція була присвячена результатам 1500 днів (4 років) напруженої роботи з впровадження інноваційних підходів та їх масштабування по всій Україні. 
З 2015 р. швейцарсько-українська програма EGAP підтримує Уряд України, чотири цільові області - Вінницьку, Волинську, Дніпропетровську, Одеську) та партнерів з громадського сектору у впровадженні інноваційних, сталих та інклюзивних рішень електронного урядування. 
 140219-4.jpg
Програма EGAP фокусується на чотирьох ключових сферах: електронні послуги, електронні навички, електронна демократія та діалог з національної політики. 
Коли ми говоримо про електронне урядування та електронну демократію у більшості випадків основна увага приділяється ІТ рішенням. У той же час, електронне урядування та електронна демократія - це не тільки про технології, а й про те як вони допомагають та служать людям, покращуючи їх життя. 
Дизайнер з Одеси, розробник у Дніпрі чи митець у Тернополі може за добу зареєструвати ФОП онлайн, не контактуючи з чиновником жодного разу. Мама у Вінниці безпроблемно може оформити допомогу при народженні дитини, не виходячи з дому. Електронні петиції та бюджети участі допомагають робити міста такими, якими б хотіли їх бачити містяни. 
 
140219-5.jpg Інструментами е-демократії та новими е-послугами вже користуються сотні тисяч громадян України. Коли ми говоримо про електронне урядування чи електронну демократію, значна увага завжди сконцентрована на технологіях або нормативно-правових аспектах. У той же час, електронне урядування та електронна демократія - це й про те, як інструменти та сервіси е-демократії, е-послуги змінюють і спрощують життя людей. Тож, за складними практиками і важкодоступною деталізацією завжди щось значно суттєвіше – системні зміни у сприйнятті, очікуваннях та практиках взаємодії громадян і держави. 
Темами панельних дискусій були: е-Україна – це міф чи вже реальність; еволюція е-послуг; інновації на національному та місцевому рівнях творення політики: е-урядування та е-демократія під мікроскопом.
Далі відбулися круглі столи на такі теми: на шляху до е-громадянина: законодавство та реалії імплементації е-демократії в Україні; децентралізація е-урядування: інструменти для ОМС, ОТГ та ЦНАПів; е-навички: бути готовим навчатися все життя.
Завершили захід воркшоп ''Тернистий шлях українського ІТ-стартапера'' та презентація Платформи електронної демократії.
 140219-3.jpg
Програма ''Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади'' (EGAP) спрямована на використання інформаційно-комунікаційних технологій, що допомагають вдосконалити якість врядування, покращують взаємодію влади та громадян і сприяють соціальним інноваціям в Україні. 
Програма виконується Фондом Східна Європа та Фондом InnovaBridge у співпраці з Державним агентством з питань електронного урядування України і фінансується Швейцарським бюро розвитку та співробітництва. Цільовими регіонами програми є Вінницька, Волинська, Дніпропетровська та Одеська області. 
Платформа електронної демократії тут:
  • 1

tishenko2