Небайдужі до проблем переселенців

2112-2.jpeg
 
13 грудня учасник ''Громадянського Корпусу'', народна художниця і волонтер Леся Тищенко на запрошення взяла участь у церемонії представлення звіту в рамках 11-го раунду Національної системи моніторингу щодо внутрішньо переміщених осіб в Україні, що була проведена Агентством ООН з питань міграції (МОМ) спільно Мінсоцполітики та МінТОТ у його прииіщенні (пл. Л.Українки, 1).
На заході були присутніми голова Представництва МОМ в Україні Т.Л.Вайс, заступник МінТОТ Г.Тука та заступник Мінсоцполітики М.Шамбір. Дослідження презентувала координатор Представництва МОМ в Україні Е.Р. де Азуа Хіменес.
2112-5.jpg
Л.Тищенко в своєму виступі повідомила учасникам заходу про результати регулярних гуманітарних місій ''Громадянського Корпусу'' до Сходу, а також про свої враження від спілкування з людьми, що були талановито відображені в її художніх творах. 
2112-3.jpeg
 
2112-6.jpeg
Як свідчать результати регулярного респондентського дослідження, яке проводить Міжнародна організація з міграції за фінансування ЄС, попри економічні виклики, внутрішньо переміщенні особи (ВПО) в Україні переважно залишаються у своїх нинішніх місцях проживання та налагоджують відносини з приймаючими громадами.
Близько двох третин (62%) опитаних ВПО повідомили, що перебувають у нинішньому місці проживання понад три роки.
Протягом трьох останніх раундів опитування понад третина (38%) ВПО заявили, що вони навіть після закінчення конфлікту не мають намірів повертатись у свої місця проживання до переміщення. У деяких областях, зокрема в Київській, Чернігівській, Волинській та Чернівецькій, частка таких осіб становить 60% і більше. Частка ВПО, які заявили про намір повернутися додому після закінчення конфлікту, за останній рік зменшилася на 8%: із 32% у вересні 2017 ― до 24% у вересні 2018.
Інтерес ВПО до працевлаштування за кордоном залишається низьким: лише один відсоток опитаних МОМ протягом грудня 2017 ― вересня 2018 заявили, що вже знайшли роботу за кордоном і збираються виїхати з країни. Частка тих, хто має намір знайти роботу за кордоном, також залишається незмінною з кінця минулого року і становить 5%.
Рівень оцінки ВПО своєї інтегрованості в приймаючі громади був досить високим протягом кількох раундів НМС: до 80% респондентів відповіли, що вони повністю або частково інтегровані. Більше половини (54%) ВПО, опитаних в останньому раунді, заявили, що цілком довіряють місцевому населенню у своєму теперішньому місці проживання.
Вимушені переселенці продовжують залежати від державної допомоги, яка є другим найчастіше згадуваним джерелом їхніх доходів після заробітної плати. 15% опитаних ВПО заявили, що мешкають у власному житлі – ця частка зросла порівняно з 10% у вересні 2017. Більше половини опитаних (59%) ВПО продовжують орендувати квартири, будинки чи кімнати.
2112-4.jpeg 
''Агентство ООН з питань міграції продовжує регулярно оновлювати та аналізувати комплексні дані Національної системи моніторингу. Ми також надаємо пряму допомогу ВПО та людям, які зазнали наслідків конфлікту в Україні, ― зазначив голова Представництва МОМ в Україні Т.Л.Вайс. ― З 2014 року за підтримки донорів ми змогли допомогти близько 300 000 людей, які взяли участь у наших програмах гуманітарної допомоги, підтримки самозайнятості та мікропідприємництва, соціального згуртування. І ми продовжимо цю діяльність, адже потреби постраждалих від конфлікту в Україні залишаються значними''.
 2112-1.png
 
МОМ проводить регулярні опитування щодо ситуації з внутрішньо переміщеними особами в Україні з березня 2016 року. У дослідженні представлені об’єднані дані опитування шляхом особистих та телефонних інтерв’ю з ВПО, ключовими інформантами, особами, які перетинають лінію розмежування, а також дані обговорення у фокус-групах. В останньому, 11-му раунді, проведеному у вересні 2018 року, 2 405 респондентів було опитано шляхом особистих інтерв’ю та 4 025 ― телефоном. У цьому звіті також було здійснено акумуляцію даних телефонних та особистих інтерв’ю, зібраних у 9–11 раундах, задля збільшення розмірів вибірки для проведення аналізу на рівні областей, а також на рівні окремих груп, наприклад, ВПО з Криму або домогосподарств ВПО із дітьми, які повернулися на непідконтрольні Уряду України території.
Звіт про результати дослідження:
Проект ''Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні'' підтримує самозайнятість та мікропідприємництво ВПО та людей, постраждалих від конфлікту, посилює соціальне згуртування та розвиток громад, збирає достовірні дані щодо ситуації та потреб ВПО, а також підтримує державні установи, що займаються реєстрацією переміщених осіб.
  • 1

tishenko2