Осіння серія виставок Л.Тищенко на Черкащині

388px-Coat_of_Arms_of_Cherkasy_Oblast.svg.png
25 лислопада у с. Шевченкове Звенигородського району Черкаської області в Моринському меморіальному комплексі Національного заповідника ''Батьківщина Т.Шевченка'' учасниця ''Громадянського Корпусу'', народний художник Леся Тищенко провела свою 49-ту виставку, присвячену подіям у зоні АТО-ООС у рамках мистецього заходу ''Тим, хто життя віддав за жовте поле, синє небо…''
2711-19.jpg
Самобутня українська миткиня десятки разів була на території Луганщини і Донеччини, збираючи матеріал для своїх картин. А потім на світ Божий з'являються чудові роботи цієї жінки-патріотки! 
2711-9.jpg 
Коли під час заходу слово надали майстрині, вона із захопленням розповіла історію написання кожної роботи, що до глибини душі вразили учасників цього мистецького заходу на Батьківщині Т.Шевченка, у тому числі й безпосередніх учасників бойових дій, які прийшли на мистецький вернісаж народної художниці. Повернувшись до Києва з Черкащини, пані Леся повідомила: ''Готуюся до 50-ї, Ювілейної!'' 
 2711-18.jpg
25 жовтня у смт Вільшана Городищенського району Черкаської області відбулася персональна виставка народної художниці Лесі Тищенко. Ще в 1992 році села дитинства Т.Шевченка – Моринці, Шевченкове, Будище і смт Вільшана були об’єднані у Державний історико-культурний заповідник ''Батьківщина Т.Шевченка”. Захід пройшов за сприяння селищного голови смт Вільшани В.Ярового і його дружини Людмили разом із народною художницею Л.Тищенко і поетесою Ю.Ющенко.
Відеоматеріал про виставку тут:
15 жовтня експозиція робіт Л.Тищенко відвідала с. Вербівка Городищенського району Черкаської обоасті, де мешкають її родичі. Оля і Петро Тищенки живуть душа в душу протягом багатьох літ у ошатній оселі. Коли випадає хвилинка вільного часу, Оля сідає вишивати. І як у неї добре все виходить! Половину колекції авторських робіт господиня цього затишного дому подарувала родичам, друзям і знайомим… І мені також хотіла зробити презент, хоча ми бачилися із неї вперше. Скільки часу і терпіння треба витратити вищивальниці, аби така краса з'явилася на світ Божий!.. ''Рушничок на стіні — давній звичай, Ним шлюбують дітей матері, Він додому із далечі кличе, Де в калині цвітуть солов'ї.''
2711-14.jpg
 
2711-10.jpg
 
2711-15.jpg 
Серії виставок художніх робіт Л.Тищенко проводяться з січня 2015 року. За цей час виставки відбулися в містах Луганської та Черкаської областей, на Майдані Незалежності, в столичному ліцеї-інтернаті № 23 «Кадетський Корпус», Київському військовому ліцеї ім. І. Богуна та Голосіївській, Святошинській і Солом’янській районних у м. Києві державних адміністрацій.
2711-12.jpg
 
2711-13.jpg
 
2711-17.jpg
Леся Миколаївна Тищенко є провідною українською художницею, членом ГО ''Громадянський Корпус''. Народилася 16 січня 1952 року в м. Сватовому Луганської області. У 1973 році закінчила художнє училище у м. Луганську, а у 1980 році – Київський поліграфічний інститут. Вона організувала персональні виставки своїх творів у м. Ризі (1979 р.) та Вільнюсі (1980 р.). У 1980 році була лауреатом Республіканської художньої виставки. У 1979 році на міжнародному баскетбольному турнірі пам’яті Ю.Гагаріна в м. Вільнюсі зробила акварельні портрети гравців збірної СРСР та збірної США. Л.Тищенко стала єдиною художницею з м. Києва, яку було направлено на змагання в рамках Олімпійських ігор 1980 року, де нею були написані портрети видатних призерів. У період 1983-1987 рр. 
Л.Тищенко зробила низку яскравих портретних витворів та колоритних пейзажів Далекого Сходу та Крайньої Півночі. У 1987 році художниця була нагороджена медаллю лауреата Другого всесоюзного фестивалю народної творчості. Роботи Л.Тищенко були представлені на персональних виставках в Україні, галереях Нідерландів, Бельгії, Данії, Німеччини, Польщі, Австрії та Угорщини, перебувають у приватних колекціях Швейцарії, Швеції та США. Нині Л.Тищенко бере активну участь у житті мистецької громади міста, виставляється в Національному центрі духовної культури ''Музей І.Гончара'', організовує благочинні виставки в школах мистецтв та гімназіях для підвищення рівня творчого сприйняття світу молодим поколінням. Художниця також займається створенням серій портретів непересічних особистостей. Її мистецтво продовжує приносити велику насолоду любителям та знавцям прекрасного.
2711-16.jpg
  • 1

tishenko2