На Форумі цифрового розвитку України

2011-8.jpg
 
16 листопада віце-президент ''Громадянського Корпусу'' Олександр Карбачинський взяв участь у Форумі цифрового розвитку України, що пройшов у Національному університеті ''Києво-Могилянська академія'' (вул. Іллінська, 9). 
 
2011-11.jpg
Форум є заходом проекту ''Посилення участі громадськості у створенні та імплементації цифрового порядку денного України та гармонізації цифрових ринків з ЄС та країнами СхП'', який фінансується Європейським Союзом та Міжнародним фондом ''Відродження'' у рамках проекту ''Громадська синергія'' під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.
 2011-15.jpg
 
Основною метою Форуму було налагодження конструктивного діалогу між зацікавленими сторонами на основі активного включення влади, бізнесу, громадського та експертного середовища та вироблення спільних рекомендацій для прискорення розвитку цифрової економіки та суспільства України.
2011-16.jpg 
Після вітальних слів Т.Ярошенко, віце-президента Національного університету ''Києво-Могилянська академія'', О.Квашук, представниці Міжнародного Фонду ''Відродження'', делегатів від Представництва ЄС  в Україні (tbc), Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції учасниками Форуму були розглянуті такі питання:
перспективи реалізації Концепції розвитку цифрової економіки та суспільства України на 2018-2020 рр.; презентація головних результатів реалізації проекту «Посилення участі громадськості у створенні та імплементації цифрового порядку денного України та гармонізації цифрових ринків з ЄС та країнами СхП; цифровий розвиток суспільства України; рекомендації європейських експертів для покращення процесу цифрового розвитку України; дорожня карта інтеграції України до Єдиного цифрового ринку ЄС; цифрова Україна в координатах Східного партнерства: ступінь виконання положень Спільного робочого документу ''Східне партнерство - 20 очікуваних результатів до 2020 року''; досвід та можливості ініціативи EU4Digital; переваги, перешкоди та перспективи приєднання України до Єдиного цифрового ринку Європейського Союзу. 
2011-13.jpg
Панельні дискусії були зосереджені на таких темах: проблеми та перспективи гармонізації цифрових ринків; довіра та безпека в цифровій економіці; цифрова інфраструктура; електронна комерція; розвиток екосистем ІКТ інновацій, цифрових компетенцій та е- здоров’я; екосистеми ІКТ інновацій та стартапів; розвиток системи електронного здоров’я (eHealth); розвиток цифрових компетенцій.
 
Інформаційна сфера держави суттєво впливає на інші сфери і визначає її економічний та інноваційний потенціал, конкурентоспроможність на міжнародній арені та якість життя громадян. Актуальними завданнями в цій сфері є, з одного боку, реалізація власного Цифрового порядку денного, з іншого — імплементація профільних документів і проектів ЄС в українське національне законодавство. До того ж, важливо розвивати сфери науки та освіти, без яких неможливо розраховувати на поступ у розбудові інформаційного суспільства та економіки знань. 
Ці три завдання зафіксовані в статті 390 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (УА). 
2011-12.jpgЗагальнодоступність інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) розглядається Європейським Союзом одним із стратегічних завдань його політики а "інформаційне суспільство" розглядається як суспільство, в якому діяльність людей здійснюється на основі використання послуг, що надаються при посередництві інформаційних технологій та технологій зв’язку, як новий тип соціуму, базований на широкому використанні нечуваних дотепер можливостей ІКТ, що зумовлять якісний стрибок у соціальному та людському розвитку. 
У межах ухваленої Європейською Радою 2010 р. стратегії ''Європа 2020'' ухвалено одну з семи флагманських ініціатив — ''Цифровий порядок денний для Європи'', що є головним чинним документом з політики розвитку інформаційної сфери Євросоюзу і зважаючи на УА, розвиток інформаційного суспільства в Україні має бути гармонізованим з цією флагманською ініціативою.  Серед країн ЄС реалізовувалися різні успішні моделі розвитку інформаційної сфери. Однак як такого єдиного ''європейського підходу'' до розвитку цієї галузі не існує, а отже, Україні необхідно віднайти власний шлях цифрового розвитку, орієнтуючись при цьому на стандарти й цілі ЄС.
2011-14.png
 
2011-10.png
 
  • 1

tishenko2