Австрія: Гендерна політика і добробут суспільства

1511-11.png
 
14 листопада віце-президент ''Громадянського Корпусу'' Олександр Карбачинський взяв участь у відкритій дискусії з гендерних питань в ЄС та Україні “Гендерна політика і добробут суспільства”, проведених проектною групою GENIUS у приміщенні Київського національного економічного університету ім. В.Гетьмана (просп. Перемоги, 54/1).
 
1511-10.jpg
Серед почесних гостей були Надзвичайний і Повноважний Посол Австрії в Україні Г.Поппеллер та народний депутат України С.Заліщук.
У вітальному слові ректор КНЕУ Д.Григорович Лук'яненко нагадав, що співпраця з вишами Австрії триває з 1994 р., це й обмін викладачами, студентськими групами. ''Щодо місії жінки, то вона - берегиня не лише сім'ї, а й суспільства, держави'', - наголосив ректор. 
1511-12.jpg
Г.Поппеллер повідомила чимало цікавих історичних фактів про Австрію. Зокрема, у 1774 р. імператриця Марія Терезія запровадила обов’язкове навчання для хлопців та дівчат. Уперше до університетських студій представники слабкої статі були допущені в 1897 р. , а перша жінка-студентка Віденського університету здобула фах філософа. Сьогодні понад 50%  випускників становлять жінки. З них тільки 20% обрали STEM-дисципліни (точні науки, технології), тоді як 80 % - сферу EHW (освіта,  медицина,  соціальне забезпечення). Впровадження декретної відпустки для чоловіків стало важливим кроком у  зміні мислення. Окрім того, жінці за кожну народжену дитину додають у страховий стаж три роки.
Випускниці середньої школи раніше надавали перевагу спеціальностям перукаря, продавця, секретаря, а сьогодні обирають технічні спеціальності та IT-програмування. Цьому, за словами пані Герміне Поппеллер, сприяють шкільні акції ''Приведи свою дочку на роботу''.
1511-9.jpg
''Жінки та чоловіки Австрії можуть покластися на соціальну модель, яка забезпечує захист людей через систему соціального забезпечення та ефективної медично-санітарної допомоги, через інструменти подолання бідності і колективного фінансування літніх людей. Важливу роль відіграє середній клас, який має пристойну заробітну плату. Утім, улітку 2018 р. було подано петицію жінок, яку підписали майже півмільйона осіб, серед них і чоловіки. У вимогах: захист від насильства, рівні можливості на ринку праці, поліпшення денного догляду за дітьми. Надзвичайно велике значення мають жіночі рольові зразки'', - вважає Посол. 
1511-14.jpg 
С.Заліщук нагадала, що у парламенті 12,5% жінок. ''У КНЕУ ґендерна політика набагато краща'', -  зазначила вона і побажала жінкам бути ініціативними та наполегливими.  
1511-15.jpg
Організатор заходу – проектна група ''Gender Initiative for Universities and Society'' (Genius) у складі професорів С.Цимбалюк і В.Токаря, доцентів О.Вінської, К.Ілікчієвої, Є.Коломієць-Людвіг і Л.Курченко за сприяння адміністрації університету. Проект започатковано 2017 р. з метою підвищення ґендерної обізнаності суспільства, залучення міжнародних наукових кіл, важливості урахування ґендерного чинника в діяльності сучасного університету. 
  • 1

tishenko2