Інтеграція українського МСБ в ланцюги доданої вартості ЄС

3110-1.png
 
26 жовтня віце-президент ''Громадянського Корпусу'' Олександр Карбачинський був присутнім на круглому столі ''Як Україні посісти третє місце в Європі за рівнем інтернаціоналізації МСБ?'', організованому ГО ''EasyBusiness'' за підтримки Міжнародного фонду ''Відродження'' в рамках проекту ''Інтеграція українського МСБ в ланцюги доданої вартості ЄС'' в Українському кризовому медіа–центрі (вул. Хрещатик, 2).
 
3110-2.png
 
 Україні МСБ забезпечують понад 80% зайнятості та генерують понад 60% доданої вартості всередині країні. Але, незважаючи на це, рівень інтернаціоналізації МСБ є найгіршим серед показників OECD SME Policy Index.
Така ситуація може бути пояснена наявністю регуляторних або нерегуляторних бар’єрів, що обмежують експортну діяльність МСБ. Низька або відсутня залученість МСБ до ланцюгів доданої вартості ЄС відображається на прибутковості бізнесу, ефективності використання робочої сили та рівні реалізації потенціалу підприємств.
 
Якою є міжнародна практика подолання таких регуляторних та нерегуляторних бар’єрів? Які дії варто здійснити для покращення середовища інтернаціоналізації МСБ у контексті Угоди про асоціацію? Ці та інші питання були обговорені під час круглого столу, де було презентовано Аналітичний звіт ''Інтеграція українського МСБ в ланцюги доданої вартості ЄС''. Було також проведено обговорення рекомендацій щодо покращення регуляторного та нерегуляторного середовища для інтернаціоналізації українського МСБ.
3110-3.png
Спікерами виступили: голова ДРС К.Ляпіна, директор команди підтримки реформ при Мінекономрозвитку Д.Шемякін, директор Інституту економічних досліджень і політичних консультацій І.Бураковський, виконавчий директор Civitta Ukraine А.Шулик, генеральний директор Спілки підприємців малих, середніх та приватизованих підприємств В.Биковець, заступник директора Центру економічної стратегії Д.Яблоновський.
Модераторами на заході були: керівник аналітичного відділу та проектний менеджер EasyBusiness Д.Ливч та економічний аналітик EasyBusiness К.Шаповаленко.
3110-4.png 
Метою проекту ''Інтеграція українського МСБ в ланцюги доданої вартості ЄС'', що здійснюється  EasyBusiness за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду ''Відродження'' в рамках грантового компоненту проекту ''Громадська синергія'', є посилення інтернаціоналізації українського МСБ в рамках Угоди про асоціацію із ЄС.
Аналітичний звіт ''Інтеграція українського МСБ в ланцюги доданої вартості ЄС'' є доступним за посиланням: