Регіональний Doing Business 2018

1110-1.png
 
11 жовтня віце-президент ''Громадянського Корпусу'' Олександр Карбачинський був присутнім на прес-конференції BRDO спільно зі Спілкою українських підприємців (СУП), де був оприлюдений рейтинг легкості ведення бізнесу серед українських міст – Регіональний Doing Business 2018, розроблений за методологією Світового банку, проведеній в УНІАН (вул. Хрещатик, 4).
1110-3.png 
Спікерами на прес-конференції виступили: заступник Голови BRDO, консультант Групи Світового банку в Україні Д.Малюська, керівник сектору “Будівництво” BRDO, віце-президент СУП О.Шуляк, виконавчий директор СУП К.Глазкова.
 1110-2.png
Інвестиції – сьогодні основне поле бою світових економік. Боротьба триває здебільшого не між державами, а між окремими містами, як всередині країни, так і на міжнародному рівні. Чимало голлівудських продюсерів під виглядом Нью-Йорка показують Торонто. Вся справа у пільгах та субсидіях, що надає північний сусід картинам, у яких задіяні канадійські актори. В містечку Хантсвілл штату Алабама, кількість вакансій для ІТ та фахівців технічних спеціальностей за 2 роки зросла на 300%. Прична – нижчі витрати та більш вигідна система оподаткування в Хантсвіллі, ніж в Сан-Франциско. Маємо й українські приклади: містечко Дрогобич на Львівщині вже сьогодні оприлюднило понад 200 наборів даних та кілька десятків онлайн-сервісів на єдиному порталі, що звісно, стануть в нагоді інвесторам. Чи здатні інші українські міста конкурувати за кошти на свій розвиток? Чи привітні до інвесторів – Дніпро, Миколаїв, Львів, Київ?
Щоб налагодити і стандартизувати процес конкуренції, зробити його зручним як для регіональних чиновників, так і для потенційних інвесторів, у 2017 році BRDO та СУП підготували рейтинг легкості ведення бізнесу в українських регіонах – Регіональний Doing Business 2018. Основою цього дослідження стала методологія Світового банку.
 1110-4.png
 
1011-5.png
 
1011-6.png
 
1011-7.png
 
1011-8.png
 
1011-9.png
Для дослідження було обрано 5 напрямів взаємодії підприємців з місцевими органами влади: сплата місцевих податків; створення підприємства; одержання дозволів на будівництво; оформлення земельної ділянки під об’єктом нерухомості; приєднання до електромережі. Основними критеріями оцінювання стали “гроші” та “час”, що витрачаються на проходження офіційних процедур, а також кількість “візитів” до органів державної/місцевої влади. Окрім безпосередніх результатів, відповідні адміністрації отримають також рекомендації, як покращити ситуацію.
 
https://drive.google.com/file/d/1nC4lAjLj76I88bz3FCaP5H1A6qlvV-6c/view?usp=drivesdk
  • 1

tishenko2