Чи стане Новий Суспільний Договір основою успішної України?

pasted-image-779x1024.jpg
21 серпня віце-президент ''Громадянського Корпусу'' Олександр Карбачинський взяв участь у експертній дискусії ''Чи стане Новий Суспільний Договір основою успішної України'', організованій Інститутом демократії та розвитку ''PolitA'' спільно з ''Foundation for Future'' в рамках серії експертних обговорень щодо Нового Суспільного Договору та змін до Конституції в приміщенні MediaHub (вул. М.Омеляновича-Павленка, 4/6).
2108-1.jpg 
Це четверта зустріч експертного середовища, яка присвячена публічному обговоренню теми Нового Суспільного Договору, Нової Конституції. Чергова дискусія була присвячена механізмам реалізації Нового Суспільного Договору та предметно відповіла з яких частин він має складатися, які напрацювання є по цим векторам, а також яким чином можна доєднатися до робочої групи, що працює над цими питаннями.
Усі роки незалежності кожен новий президент, як тільки приходив до влади, намагався переписати Конституцію під себе. Українці по суті ніколи не мали права на власну самоврядність, самостійно і у власно вибраний спосіб організовувати своє внутрішнє життя, життя свого суспільства, своєї держави. Як результат, наша держава була інструментом обслуговування політичних еліт, що призвело до глибокої кризи державності.
Виникає питання, як це змінити мирними шляхом і у відносно короткий термін? 
2108-5.jpg
Одним з варіантів є укладання фіксованого Нового Суспільного Договору, що може відкрити шлях переходу від представницької демократії до співуправління відповідальних громадян, а також створення абсолютно Нової Конституції на основі цього Договору.
Учасники пояснили своє бачення того, на яких принципах має базуватися Новий Суспільний Договір та ще раз розкрили його філософські основи. Учасники дискусії також розглянули світовий довід подібних процесів та приклади стрімкого розвитку країн, яким вдалося такий договір заснувати, в тому числі у новітній історії, і зробили спробу розібратися, чи варто в даному процесі збирати Конституанту з моральних авторитетів та приймати Нову Конституцію.
Експерти запропонували наступний алгоритм відновлення української державності: спочатку громадянське суспільство формулює Новий Договір, який буде захищати інтереси кожного громадянина при гармонійному співіснуванні, далі цей Договір проходить широке суспільне обговорення, після чого обирається шлях його реалізації, наприклад, через написання Нової Конституції за допомогою механізму Конституанти та винесення її  Президентом на всеукраїнський референдум.
2108-4.jpg 
Спікерами заходу виступили: 
С.Дацюк — відомий сучасний український філософ, просвітник, письменник, експерт Корпорації стратегічного консалтингу ''Гардарика'', автор теорії віртуальності та низки інших сучасних філософських концептів;
В.Фесенко — політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень ''Пента'', кандидат філософських наук, автор понад 100 наукових та навчально-методичних праць, у тому числі декількох підручників з політології;
О.Саакян — голова Платформи соціально-гуманітарних ініціатив та інновацій ''Єдиний Координаційний Центр'', один з лідерів руху ''Донецьк – це Україна'', співавтор та лектор навчального модулю ''Ukraine’s East Studies'' магістерської програми Школи управління УКУ, програми ''Молодь змінить Україну'' Фонду родини Б.Гаврилишина;
Ю.Романенко — політолог і блогер, директор Центру політичного аналізу ''Стратагема'', шеф-редактор аналітичного порталу ''Хвиля'';
К.Матвієнко — український письменник, публіцист, політичний оглядач та громадський діяч, один із засновників Корпорації стратегічного консалтингу ''Гардарика'', автор серії урбаністичного фентезі, який отримав назву ''Крізь брами українських часів''.
Модератором зустрічі була президент Інституту демократії та розвитку ''PolitA'' К.Одарченко.
На заході був присутнім політичний і громадський діяч, Надзвичайний і Повноважний Посол України М.Лубківський.
2108-2.jpg
До участі в дискусії були запрошені всі, хто цікавиться актуальними проблемами українського політичного життя, питаннями розвитку українського законодавства та побудови цивілізованого правового суспільства в Україні.
2108-3.jpg
  • 1

tishenko2