Чи потрібна нова Конституція?

16 серпня віце-президент ''Громадянського Корпусу'' Олександр Карбачинський взяв участь у експертній дискусії ''Чи потрібна нова Конституція?'', організованій Інститутом демократії та розвитку ''PolitA'' спільно з ''Foundation for Future'' в рамках серії експертних обговорень щодо Нового Суспільного Договору та змін до Конституції в приміщенні MediaHub (вул. М.Омеляновича-Павленка, 4/6).
17084.jpg
Конституція України від часу ухвалення пережила два серйозних потрясіння. Двічі її змінювали та повертали до попередніх редакцій. Нинішній склад Парламенту змінив її у 2016 р. в рамках судової реформи. Зараз існують проекти змін щодо децентралізації, статусу Криму, депутатської недоторканності, вступу в ЄС та НАТО. 
17085.jpg
Проте питання, як забезпечити конституційну стабільність, надати змінам системності, зберегти соціальну єдність, уникнути політичної кон’юнктури, співвіднести політику і право залишається відкритим й надалі. 
Одна частина правників, конституалістів, аналітиків говорять про конституційну модернізацію, інші пропонують концепція "чистого аркушу" (tabula rasa) для створення тексту нової Конституції. 
Проте, найважливіше в конституційному процесі — отримати суспільний консенсус. Конституція це закон нашого співжиття, і яким він повинен бути? Яким легітимним шляхом змінити Конституцію, чи достатньо передумов, можливостей та бажання громадянського суспільства? Чи потрібно створити такий механізм як конституанта з повне перезаснування держави на основі Нової Конституції? Учасники дискусії зробили спробу розібратися в цих складних питаннях. 
17083.jpg 
Експерти також обговорили світовий досвід підготовки нової Конституції Ісландії, що є унікальним прикладом творення Конституції народом за допомогою інформаційних та комунікаційних технологій та краудсорсингу.
Спікерами заходу виступили: 
Ю.Романенко — політолог і блогер. Директор Центру політичного аналізу ''Стратагема'', шеф-редактор аналітичного порталу ''Хвиля''; 
Г.Друзенко — експерт у питаннях конституціоналізму, європейської інтеграції та релігійної свободи, працював Фулбрайтівським науковцем в Міжнародному центрі В.Вільсона (Вашингтон, США) та запрошеним дослідником в Інституті міжнародного порівняльного права М.Планка (Гайдельберг, ФРН), автор понад сотні загальних та академічних публікацій, співавтор законопроекту ''Про процедуру підготовки проекту нової Конституції України''; 
О.Батанов — доктор юридичних наук, професор, провідний науковий співробітник відділу конституційного права та місцевого самоврядування Інституту держави і права ім. В.Корецького НАНУ, керівник Центру місцевого самоврядування при Інституті, член Конституційної Комісії; 
Т.Бебешко — філософ, політолог, відомий публіцист, фахівець з екологічного права та експерт з питань зміни клімату, понад 20 років просуває ''зелений'' порядок денний в Україні, автор багатьох публікацій і книг, у тому числі ''Влада проти Гармонії''; 
Ю.Шишкін — відомий правник та конституціоналіст зі світовим ім’ям; є співавтором Конституції України 1996 року, перший Генеральний прокурор незалежної України.
17081.jpg 
До участі в дискусії були запрошені всі, хто цікавиться актуальними проблемами українського політичного життя, питаннями розвитку українського законодавства та побудови цивілізованого правового суспільства в Україні.
  • 1

tishenko2