На ІІ Національному форумі розвитку МСБ 2018

26 червня віце-президент ''Громадянського Корпусу'' Олександр Карбачинський взяв участь у роботі ІІ Щорічного національного форуму розвитку МСБ 2018, організованому Торгово-промисловою палатою України спільно з FORBIZ | EU4Business у приміщенні ТППУ (вул. Вел. Житомирська, 33).
1017.jpg
Форум зібрав під одним дахом близько 500 представників малих та середніх підприємств, організацій підтримки бізнесу, уряду, а також міжнародного співтовариства донорів та фінансових установ, що перетворило його на найбільшу національну подію, орієнтовану на розвиток та зростання МСБ в Україні.
1018.jpg 
Учасники Форуму ознайомились з міжнародними проектами підтримки МСБ та фінансовими установами, обговорили з експертами перспективи вашого бізнесу та існуючі можливості для підтримки його зростання, отримали інформацію про європейські інструменти та механізми розвитку бізнесу, дізналися про ефективні фінансові інструменти для МСБ від банківського сектору з інформаційно-консультативних стендів, брали участь у пленарних дискусіях, сесіях та різноманітних семінарах, де в якості спікерів  виступали провідні фахівці та експерти МСБ. Вони надали свої рекомендації і поради, а також поділилися своїм досвідом у створенні успішних бізнес-моделей. Участь у Форумі надала можливість його учасникам напрацювати мережу  унікальних професійних контактів та збільшити їхні шанси на розвиток успішного бізнесу.
1022.jpg 
У роботі Форуму взяли участь: перший радник і керівник відділу програм зовнішньої допомоги у секторі економічної співпраці, енергетики, інфраструктури та навколишнього середовища Представництва ЄС в Україні Й.Баур, президент ТППУ Г.Чижиков, керівник проекту EU4Business | FORBIZ М.Халдер, перший заступник Мінекономрозвитку М.Нефьодов, бізнес-омбудсмен А.Шемета, голова Правління ПАТ АБ ''Укргазбанк'' К.Шевченко, керівник ОЕСР Євразія В.Томпсон та ін.
1024.jpg 
Доповідачами та темами їх доповідей були: 
- історії успіху: як стати конкурентноспроможним (Р.Зінченко, голова Навчальних проектів ''Greencubator'' з підтримки стартапів, І.Лисицький, співзасновник ''Agro Challenge'', В.Тісленко, головний виконавчий директор ''Concepter'' (IT та розвиток інновацій), А.Петрова, Startup Ukraine, Ю.Павленко, заступник директора Департаменту міжнародних операцій Укрпошти, О.Чумак, Національна платформа МСБ);
- європейські програми та проекти розвитку МСБ: як долучитись (Ю.-В.Блавт, проектний менеджер консалтингової компанії CIVITTA), В.Загарій, експерт Команди підтримки реформ Мінекономрозвитку (COSME / Horizon 2020), П.Вдович, група підтримки МСБ ЄБРР, О.Шубіна, координаторка програми Erasmus for Young Entrepreneurs та інші);
- інструменти підтримки МСБ від фінансових установ та платформ (О.Стринжа, директор Департаменту фінансового контролю НБУ, В.Носик, провідний банкір ЄБРР, Є.Мецгер, заступник голови Правління ПАТ ''Укргазбанк'', В.Ставнюк, голова Правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи).
Далі відбулися 3 паралельні опціонарні практичні воркшопи: європейські програми підтримки та розвитку бізнесу; стати експертом із експорту до ЄС: з чого почати; Fit for Partnership with Germany (С.Степащенко, керівник проекту GIZ, налагодження контактів та взаємовигідного співробітництва з підприємствами Німеччини та проходження місячного стажування на підприємствах ФРН).
1023.jpg 
Проект FORBIZ в рамках ініціативи EU4Business - це проект міжнародної технічної допомоги, що фінансується ЄС та підтримує проведення реформ, спрямованих на економічне відновлення України, пропонуючи системний і розумний перехід до більш сприятливого бізнес-середовища з особливим фокусом на МСП. Проект підтримує зміну політики уряду України у бік загального визнання МСП та тієї важливої ролі, яку вони відіграють у економічному відновленні країни.
  • 1

tishenko2