Професії майбутнього та реалії України

8 червня віце-президент ''Громадянського Корпусу'' Олександр Карбачинський взяв участь у круглому столі ''Професії майбутнього та реалії України'', який проводився Конфедерацією роботодавців України разом з Радою підприємців при Кабінеті Міністрів України за підтримки Інституту професійних кваліфікацій у Конференц-залі НАН України (вул.Володимирська,55).
20180608_100549-1.jpg 
Метою заходу було обговорити проблеми роботодавців, працівників, відповідних органів влади і організацій, пов'язані з появою нових професій і їх назв, проаналізувати перспективи змін професій, зміну старих та появу нових компетентностей, можливості системи освіти врахувати такі зміни в процесі підготовки майбутніх спеціалістів. 
20180608_100726-1-1.jpg
 
2018-06-08_10.53.06.jpg
 
20180608_100657-1.jpg 
Девелопер, мехатронік, андеррайтер, працівник вертикальних ферм, коуч - це далеко не повний перелік професій, які вже є і які в недалекому майбутньому з’являться на ринку праці України. Наскільки готові роботодавці, освітяни, самі майбутні працівники адекватно сприймати появу нових професій? Що ховається за незнайомими назвами професій – новий чи прихований старий зміст, який вводить шукачів освіти і роботи в обману? Як підготувати себе до змін на ринку праці у недалекому майбутньому? Як бути з професіями, які сьогодні вкрай потрібні і не користуються популярністю серед молоді?
20180608_100936-1.jpg 
На ці та інші питання дати відповідь спробували запрошені представники Верховної Ради України, міністерств, асоціацій роботодавців, експертних організацій, рекрутингових агентств, представники міжнародних і громадських організацій.
Модератором заходу виступив виконавчий віце-президент Конфедерації роботодавців України О.Мірошниченко. У роботі засідання взяв участь керівник Секретаріату Ради підприємців при Кабінеті Міністрів А.Забловський.
Після вітальних слів президента Конфедерації роботодавців України О.Шевчука, голови Ради підприємців при Кабінеті Міністрів, народного депутата України Л.Козаченка та заступника міністра освіти і науки Р.Греби були презентовані такі доповіді:
якими можуть бути компетенції майбутнього (проектний менеджер Офісу реформ Кабінету Міністрів О.Макогон); кому і де працювати в Україні (експерт Українського інституту майбутнього І.Тишкевич); 10 причин і можливостей змінитися (шеф-редактор ділового видання Community Т.Люлька); як перетворити освіту з гальма на двигун змін ринку праці (директор Інституту професійних кваліфікацій Р.Колишко).

 
 
  • 1

tishenko2