На ІV Форумі енергоефективного партнерства’18

2018-04-27_12.27.21.jpg
 
27 квітня  віце-президент ''Громадянського Корпусу'' Олександр Карбачинський був присутнім на ІV Форумі енергоефективного партнерства’18: ''ЕСКО: Успіхи та перспективи. Нові механізми сталого фінансування енергоефективності місцевих громад''.
Організатором Форуму було Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України. 
Співорганізаторами виступили: Фонд ім. Ф.Еберта в Україні, Проект ЄС ''Угода мерів – Схід ІІ'', Проект GIZ ''Реформа в сфері енергоефективності України'', Проект ПРООН ''Усунення перепон для залучення інвестицій у підвищення енергоефективності громадських будівель у малих і середніх містах України на основі моделі ЕСКО'', Проект GIZ ''Енергоефективність у громадах ІІ'', Проект ЮНІДО UKR ІЕЕ ''Впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості України'', Проект GIZ ''Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях'', Українсько-данський енергетичний центр, Проект GIZ ''Консультування підприємств щодо енергоефективності'', Центр ресурсоефективного та чистого виробництва (в системі ЮНІДО).
 20180427_130612-1.jpg
Ключовими темами Форуму були: енергосервіс: регіони, райони, міста; енергоефективність державних об’єктів: міжнародні зобов’язання; іноземний досвід. Новітні інструменти: ЕСКО та револьверні фонди у містах; нові інструменти підвищення енергоефективності в багатоквартирних будинках; функціонування енергоменеджменту та стимулювання енергоефективності для промислових підприємств.
Модератором виступив голова Держенергоефективності С.Савчук. З вітальними промовами - прем’єр-міністр України В.Гройсман, віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Г.Зубко, представник Представництва ЄС в Україні, директор ПРООН в Україні Я.Хімстра, представник з боку GIZ Бюро в Україні, голова Комітету ВР з питань промислової політики та підприємництва В.Галасюк, перший заступник голови Комітету ВР з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки О.Домбровський, перший заступник Мінекономрозвитку М.Нефьодов.
 20180427_130620-1.jpg
Питання, що були винесені на обговорення: Одеська область - перші ЕСКО успіхи на обласних об’єктах, про 2 ЕСКО тендера (ціна договорів 1,8 млн грн, терміном 6 років), про очікувану економію для бюджету області від ЕСКО-договорів, Київська область, Баришівський район - перші ЕСКО успіхи на районних об’єктах про 6 ЕСКО договорів на 14 млн, про перший ЕСКО договір на комплексну термомодернізацію, м.Червоноград - про 6 ЕСКО контрактів через систему PROZORRO, про очікувану економію міського бюджету (щорічна екон. до 316 тис. грн), м. Дубно - про 6 ЕСКО контрактів на 3 млн., про очікувану економію міського бюджету (в середньому 14%) м. Славутич - про 5 ЕСКО-договорів на 3 млн, про очікувану економію міського бюджету, проект ПРООН ''Усунення перепон для залучення інвестицій у підвищення ЕЕ громадських будівель у малих і середніх містах України на основі моделі ЕСКО'', про експрес-огляд ринку енергосервісу: бар'єри розвитку, висновки та рекомендації, про он лайн експертний центр підтримки ЕСКО та ін.
 
20180427_130731-1.jpg
  • 1

tishenko2