На захисті культурної спадщини Києва

16 квітня віце-президент ''Громадянського Корпусу'' Олександр Карбачинський взяв участь у круглому столі "Захист культурної спадщини м. Києва: стан та перспективи", організованому Громадською радою при КМДА (вул.Хрещатик,36).
 20180416_150927-1-1.jpg
Під час проведення засідання були обговорені питання: загальний стан охорони культурної спадщини у м. Києві; перспективи покращення захисту культурної
спадщини; механізми взаємодії громади та влади в контексті захисту культурної спадщини.
До участі у круглому столі за участю голови Громадської ради при КМДА Б.Назаренка, заступника голови Ради А.Аракеляна, голови профільного комітету Ради К.Трофімчука були запрошені представники КМДА, Мінкультури, Українського державного інституту Культурної спадщини, УТОПІКа, інститутів громадянського суспільства, що займаються охороною та захистом культурної спадщини.
20180416_151503.jpg 
Одним із статутних завдань ''Громадянського Корпусу'' є збереження культурної спадщини м. Києва. Наші активісти постійно відслідковують та повідомляють громадськість міста про факти занедбання або пошкодження історичних пам'яток місцевого значення та інших давніх споруд. ''Громадянський Корпус'' взяв шефство та ініціював розслідування за фактом занедбання будинку по вул.Боричів Тік 23/3 в Подільському районі міста його офіційним власником. Наша організація давно співпрацює з ініціативними групами по збереженню архітектурної самобутності вул. Андріївський Узвіз.
20180416_151359.jpg 
Останнім часом почастішали факти підпалу тимчасових споруд та історичних будинків в столиці, зокрема в Подільському районі міста. Так, лише наприкінці 2017 року 23.11 горіли тимчасові споруди по вул. Вишгородській та просп. Правди, 07.12 сгоріла історична будівля 1874-75 рр. на розі вул. Волоської та Ільїнської, а 10.12 було зафіксовано підпал будинку по вул. Щекавицькій, 19/33. Фактично ми маємо справу з системним знищенням історичної частини  міста. 
20180416_151430_1.jpg 
Окремим предметом уваги з боку столичної адміністрації повинна стати кричуща ситуація з історичними будівлями в мікрорайоні Пуща-Водиця Оболонського району міста, що не так давно був рекреаційною зоною міста, але нині фактично перетворився на руйнівний резервуар. Мешканці Пущі-Водиці звертаються в тому числі й до нашої організації з проханням привернути увагу громади та адміністрації міста на масове руйнування там старовинних будівель по вул. Краснофлотській, 9, 11, вул. Юнкеровій, 36, 43, 45, 50 Б та 71, по вул. Лісовій (лазня) та 7-а лінія. На їхнє глибоке переконання, що співпадає з позицією нашої організації, столична влада приділяє недостатньо уваги рівню благоустрою мікрорайону Пуща-Водиця і збереженню там історичних архітектурних пам'яток. Адже мешканці Пущі-Водиці теж справедливо і за правом вважають себе киянами.
 20180416_151453.jpg
З метою ефективного захисту історико-архітектурної спадщини м. Києва, а також відповідно до взятих адміністрацією міста зобов'язань захищати архітектурні пам'ятки міста, ''Громадянський Корпус'' вніс пропозицію про створення робочої групи із захисту пам'яток культурної спадщини при Київській міській державній адміністрації на чолі з Міським головою або одним з його заступників, куди б також входили представники громадськості, у тому числі ''Громадянського Корпусу'', посадовці Департаменту культури КМДА та представники відповідних підрозділів районних у м. Києві державних адміністрацій. До компетенції такої робочої групи належатимуть питання розроблення та подання рекомендацій з вдосконалення відповідної нормативно-правової бази, моніторинг стану та захист історичних об'єктів, у тому числі в судовому порядку. 
  • 1

tishenko2