Обговорюємо стратегію розвитку промисловості України

14 березня віце-президент ''Громадянського Корпусу'' Олександр Карбачинський взяв участь у круглому столі ''Стратегія розвитку промисловості України'', організованому організованого Комітетом ВР з питань промислової політики та підприємництва і Комітетом ВР з питань фінансової політики та банківської діяльності в конференц-залі Верховної Ради України (вул. М Грушевського, 5).
2018-03-14_16.06.42.jpg 
У заході взяли участь близько 100 учасників: парламентарі та урядовці, представники бізнесу, галузевих асоціацій, експерти та громадськість. 
2018-03-14_16.03.22.jpg 
Ще в березні 2015 р. Комітетом ВР з питань промислової політики та підприємництва, за ініціативи його голови В.Галасюка, було затверджено ''Модель промислової політики України''. Документ містить цільові індикатори, пріоритети та конкретні інструменти промислового розвитку.
Напрацьовувався документ спільно з виробниками та експертами та багато разів був презентований публічно. На виконання розроблено низку законодавчих ініціатив (енергосервісні контракти (ЕСКО), експортно-кредитне агентство (ЕКА), індустріальні парки (ІП), розстрочка імпортного ПДВ на виробниче обладнання, безкоштовне приєднання до інженерних мереж, мораторій на експорт лісу-кругляка, підняття вивізного мита на металобрухт, «Купуй українське, плати українцям» та ін.). 
2018-03-14_16.07.23.jpg 
Фактично через три роки, наприкінці січня 2018 р.  Мінекономрозвитку в стінах уряду представило ''Проект Стратегії розвитку промислового комплексу України'' (до 2025 року). “Нафталіновий мотлох”, “затаскані штампи”, “жодної конкретики” - так жорстко документ розкритикували виробники, а Національний комітет з промислового розвитку взагалі відхилив його. Проект й досі не був публічно представлений експертам, парламентарям та суспільству.
2018-03-14_16.02.12.jpg
Учасники круглого столу сконцентрувались на питаннях: наскільки задовільною є промислова політика держави;  хто є її рушійною силою, а хто “гальмом”; чому варто зосередитись парламенту та уряду для успішного розвитку промисловості; які законодавчі ініціативи мають бути прийняті невідкладно та якою має бути промислова стратегія України.
 
 
 
  • 1

tishenko2