Нова індустріалізація: виклики, можливості та перспективи

15 грудня віце-президент ''Громадянського Корпусу'' Олександр Карбачинський взяв участь у роботі Конференції ''Нова індустріалізація: виклики, можливості та перспективи для України'', проведеній Торгово-промисловою палатою України з нагоди 45-річчя створення Палати в її приміщенні (вул. Вел. Житомирська, 33).
2017-12-15_10.26.09.jpg 
Співорганізаторами заходу виступили Мінекономрозвитку, КМДА, Інститут економіки та прогнозування НАНУ,  ДП ''Укрпромзовнішекспертиза'',  Китайська торгова асоціація (ССА) та Комітет по державно-приватному партнерству при ТППУ. 
20171215_101835.jpg 
Україна потребує системної промислової політики, спрямованої на проведення нової індустріалізації з використанням сучасних технологій. Учасники Конференції намагалися дати відповідь на наступні актуальні питання. Як припинити скорочення промислового виробництва? Які пріоритетні завдання та напрями розвитку  промисловості, що в сучасних умовах глобального ринку зможуть посилити конкурентоспроможність української економіки? Які фактори негативно впливають на вітчизняну промисловість або можуть перешкодити її розвитку в майбутньому? Якими є можливі перспективи та труднощі майбутньої  індустріалізації? Як профінансувати (за рахунок чого) нову індустріалізацію?
20171215_101815.jpg 
Участь у Конференції взяли представники керівництва Уряду, інших органів влади, міжнародних організацій, Комітетів Верховної Ради, представництва ЄБРР в Україні, Економічної місії ООН, представники українського та іноземного бізнесу, фінансових та банківських інституцій тощо.
Темами обговорення були: промисловість у глобальному вимірі та в Україні: стан, тенденції, перспективи; зовнішня підтримка індустріалізації в Україні. ''План Маршала'' і чи є він реальним для України; грошово-кредитна політика для підтримки індустріального розвитку; оступність фінансових ресурсів і ринків капіталу; роль банків у проведенні неоіндустріалізації в Україні; чи є на сьогодні обмеженням трудові ресурси в Україні; державно-приватне партнерство як інструмент для проведення нової індустріалізації: створення територій розвитку; стимулювання інвестиційних настроїв в Україні: погляд інвесторів; сучасна підтримка промислового сектору; спеціалізація і можливості України на світових ринках, участь у глобальних ланцюгах доданої вартості; внутрішні механізми для стимулювання експорту: ситуація навколо ЕКА.
20171215_101858.jpg 
У роботі Конференції взяли участь: президент ТППУ Г.Чижиков, виконавчий директор Китайської торгової асоціації (ССА) Р.Осипенко, доктор економічних наук, професор, академік НАНУ В.Ге́єць, голова Комітету Верховної Ради з питань промислової політики та підприємництва В.Галасюк, глава Представництва Євросоюзу в Україні Х.Мінгарелі, директор Представництва ЄБРР в Україні Ш.Аджунер, голова Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України Л.Козаченко, радник Прем'єр-міністра України В.Пятницький, директор ДП ''Укрпромзовнішекспертиза'' В.Власюк, керівник секції з промислової та інноваційної політики Економічної місії ООН для Європи А.Йонсен, президент Економічного дискусійного клубу А.Максюта, радник з торгово-економічних питань при Посольстві КНР в Україні Лю Дзюнь, голова Ради НБУ Б.Данилишин, директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.Птухи НАНУ Е.Лібанова та ін.
 20171215_101904.jpg
За результатами Конференції було підготовано підсумкову резолюцію, у якій, зокрема, запропоновано Уряду проголосити 2018-2020 рр. роками проведення нової індустріалізації України, забезпечивши формування та реалізацію сучасної промислової політики.

  • 1

tishenko2