Створення сприятливого середовища для підприємництва

2017-11-13_15.59.57.jpg
13 листопада віце-президент ''Громадянського Корпусу'' Олександр Карбачинський взяв участь у загальнонаціональній презентації результатів комплексного дослідження ''Створення сприятливого середовища для сталого підприємництва'', здійсненого в рамках проекту Міжнародної організації праці (МОП) за підтримки Федерації роботодавців України (ФРУ), що відбулася в приміщенні готелю ''Президент'' (вул.Госпітальна,12). 
2017-11-13_15.55.13.jpg
 
У рамках дослідження було проведено опитування більше 2000 роботодавців і підприємців, за результатами якого представлено стан розвитку політичної, економічної та соціальної сфер країни та надана оцінка переваг, перепон і можливостей створення сприятливого середовища для сталого розвитку підприємництва в Україні. 
 
2017-11-13_15.56.09.jpg
У заході взяли участь віце-прем'єр-міністр України П.Розенко, регіональний директор МОП в Європі та Центральній Азії Х.Коллер, голова Ради ФРУ Д.Олійник, голова Комітету міжнародного та стратегічного партнерства ФРУ С.Цівкач, головний координатор проекту EESE Департаменту підприємництва МОП Ф.Хегазі, старший спеціаліст офісу активності работодавців Регіонального представництва МОП у Центральній та Східній Європі Д.Радіч, академік НАН Е.Лібанова, керівники профільних центральних органів виконавчої влади, представники об'єднань профспілок та роботодавців, громадських, наукових кіл та преси.
 
20171113_160913-1.jpg
 
На підставі результатів дослідження незалежними експертами були визначені основні ризики та проблеми розвитку бізнесу в Україні і запропоновано рекомендації щодо вирішення цих проблем. Результати дослідження та рекомендації будуть використані МОП при реалізації наступних проектів у сфері сталого розвитку підприємництва в Україні.
2017-11-13_15.54.20.jpg
 
20171113_154252-1.jpg
Головні результати дослідження:  
1. Тільки 6,5% бізнесу вважають, що на прийняття рішень органами влади можна впливати шляхом звернення до суду. 
2. Лише 11% бізнесменів відзначили можливість збільшення інвестиційної активності своїх підприємств у найближчій перспективі. 
3. 32% бізнесменів готові вийти на акції і протестні компанії. Для порівняння, у 2015 році ця цифра становила 5%. 
4. 63,8% бізнесменів - визнали, що були змушені давати хабарі. 
5. Майже 55% респондентів відзначили, що найбільш поширеними серед випадків тиску на підприємства є обтяжливі закони та існування надмірних контролюючих функцій державних структур. Насамперед, це проявляється через утримання високих податків, штрафних санкцій, доволі часті перевірки контролюючих органів, бюрократію, складність процедур для ведення бізнесу. 
6. У ході опитування роботодавці відзначили неефективність структури державних витрат та відсутність прозорості при державних закупівлях причинами корупції. Майже 47,6% опитаних керівників підприємств оцінили системи проведення тендерів державних закупівель як нечесні, зазначили можливість непрозорості процедури. 
7. Оцінюючи ефективність зусиль влади щодо заохочення та стимулювання підприємництва розширювати свою діяльність, майже 46,7% опитаних роботодавців дали негативну оцінку діям влади (тобто, взагалі не докладає зусиль). 
8. Майже 60,8% роботодавців відзначили вплив кредитної відсоткової ставки на конкурентоспроможність підприємства та 81,1% - підтвердили залежність цього показника від курсової політики. 
9. 78,4% роботодавців прогнозують на З-річну перспективу збільшення середніх відпускних цін, а 79,5% - середніх витрат на одиницю продукції. Водночас майже 55,6% роботодавців не передбачають ніяких змін у чисельності зайнятих, що практично співставно з часткою респондентів, які не вважають можливими будь-які зміни обсягів виробництва (45,8%), та зміни потреби у продукції (47,4%). 
10. Серед найважливіших причин, що перешкоджають розвитку бізнесу, респонденти відзначили високі загальнодержавні податки (47,5% від загальної кількості опитаних), часту зміну правил і законів ведення бізнесу (30,3%), високі процентні ставки за банківськими кредитами (25,1%), корупцію (24,5%), відсутність програм підтримки бізнесу на державному рівні (22,1%).
11. Представники компаній найбільш позитивно оцінили такі зміни законодавства, як зменшення розміру єдиного соціального внеску (55,3%) і запровадження мораторію на перевірки компаній (53,1%). Водночас вплив підвищення розміру мінімальної заробітної плати на розвиток бізнесу позитивно оцінили лише 26,0%, тоді як негативну оцінку дали 40,8% опитаних. 
12. Згідно результатами опитування, основним джерелом загроз правам власності українських підприємців, виступають державні бюрократичні структури, рейдерство, державна корупція та організовані злочинні угруповання. Найвищий рівень загроз, визначений підприємцями, пов'язаний з рейдерством (43,6%) та бюрократією державних інституцій (39,9%). Учасники дослідження, визначаючи найбільш важливі завдання, що постають перед організаціями роботодавців щодо забезпечення стабільної макроекономічної політики, виокремили наступні. Передусім це сприяння в удосконаленні нормативно-правової бази (24,0%), забезпечення діалогу з владою (11,0%), налагодження контактів з інвесторами (10,3%), надання консультаційних послуг (9,4%). 
 
 
  • 1

tishenko2