Належна регуляторна практика для України

27-28 вересня віце-президент ''Громадянського Корпусу'' Олександр Карбачинський взяв участь у семінарі ''Належна регуляторна практика: позиція України в торговельній політиці'', проведеному Мінекономрозвитку в рамках Програми розвитку комерційного права Міністерства торгівлі США (CLDP) в приміщенні готелю Radisson Blu (вул.Ярославів Вал 22).
 
2017-09-27_10.54.20.jpg
Метою заходу було підвищення торговельної та інвестиційної привабливості України. У ході проведення заходу було розглянуто останні досягнення України, в т.ч. належну регуляторну практику, а також інші питання, як загального характеру, так і ті, що стосуються безпосередньо торгівлі. Під час проведення заходу була надана оцінка поточній ролі України на міжнародній арені та її перспективам у контексті регуляторної діяльності, що стосується торгівлі. 
Тематика заходу передбачала участь представників бізнесу, бізнес асоціацій, громадських організацій у обговоренні зазначених питань. У роботі семінару взяв участь керівник Секретаріату Ради підприємців при Кабінеті Міністрів А.Забловський.
У заході в якості доповідачей взяли участь голова ДРС К.Ляпіна, заступник директора Департаменту розвитку підприємництва та регуляторної політики Мінекономрозвитку О.Палазов, представник Мінсільгоспу США Дж.Мітчел, засновник Appleton Luff А.Еплтон, віце-президент Американської торговельної палати Т.Прокопчук, керівник Національного управління торгівлі Швеції Л.Боден, директор Департаменту технічного регулюваня Мінекономрозвитку Л.Віткін, начальник Управління міжнародного співробітництва Держпродспоживслужби О.Шевченко, заступник помічника торгового представника США Б.Хефнер, представник Департаменту доступу до ринків та взаємодії з СОТ Мінекономрозвитку Н.Вірченко, керівник сектору сільського господарства Офісу ефективного регулювання А.Заблоцький, директор Департаменту розвитку експорту Мінекономрозвитку М.Бондарь та ін.
2017-09-27_14.33.45.jpg 
Темами доповідей та обговорень були: регуляторна система України, міжнародна точка зору, процеси та процедури – технічні бар'єри у торгівлі, санітарні та фітосанітарні заходи, ролі та залучення зацікавлених сторін приватного сектору, регулювання на практиці: інструмент сприяння торгівлі, глобальна торгівля:  використання різних стандартів та законодавчих актів, посилення голосу України для підвищення торговельної конкурентоздатності, цілі України: покращення вітчизняних регуляторних практик.
2017-09-27_11.00.41.jpg
 
2017-09-27_11.01.37.jpg 
Створена у 1992 р., Програма розвитку комерційного права (CLDP), є програмою Юридичного департаменту Міністерства торгівлі США, унікальним завданням якої є надання технічної допомоги в сфері комерційного права урядам та приватним секторам країн з перехідною економікою, і полягає у наданні їм підтримки у досягненні ними цілей економічного розвитку. CLDP допомагає країнам з перехідною економікою шляхом проведення навчальних заходів та надання консультаційних послуг представникам уряду, законотворцям, регуляторам, суддям, юристам, просвітителям та іншим зацікавленим особам. В рамках технічної допомоги уряду США Україні, програма CLDP отримала завдання від Державного департаменту США надавати технічну підтримку Україні з метою сприяння проведенню реформ, в т.ч. основних демократичних процесів та процедур, що сприяють економічному зростанню, інвестиціям та торгівлі. 
Будучи членом Світової організації торгівлі, Україна прагне найкращим чином виконувати свої зобов'язання, щоб бути прозорим та прогнозованим торговельним партнером. Вражаючі широкомасштабні програми внутрішніх реформ України особливо наголошують на втіленні потужних, відкритих та прозорих публічних процесів, що дасть змогу і сприятиме залученню до них зацікавлених сторін на широкій основі. Остання торговельна стратегія України частково зосереджена на побудові міцніших взаємовідносин між державним та приватним сектором, при цьому особлива увага приділяється малим та середнім підприємствам. Належна регуляторна практика формує основу для досягнення цих цілей.
Цілями цієї програми є: 
1. Розглянути останні досягнення України, в т.ч. що стосуються належних регуляторних практик, а також провести активні обговорення як загального характеру, так і предметні, що стосуються торгівлі.
2. Оцінити поточну роль України на міжнародній арені та її перспективи у контексті регуляторної діяльності, що стосується торгівлі.
3. Розглянути та оцінити основні фактори, котрі сприяють або обмежують максимально повну участь зацікавлених сторін у регуляторних процесах, що стосуються торгівлі. 
4. Виявити, обговорити та підвести підсумки конкретних дієвих засобів з метою сприяння поступу України до належних регуляторних практик та підвищення торговельної конкурентоспроможності.
2017-09-27_10.53.04.jpg
  • 1

tishenko2