Ржищів відсвяткував день міста

Ржищів відсвяткував день містаРжищів знаходиться у мальовничій долині річки Леглич, серед найгарніших круч Середнього Подніпров’я. Це місто має давню історію, що наповнена бурхливими подіями, битвами та подальшою розбудовою. Ще від часів Київської Русі його мешканці стояли на варті кордонів держави, першими зустрічали його ворогів, воно згадується в якості фортеці «Іван» за 1151 та 1241 роки.

Після Батиєвої навали городище відбудовується, розвивається і вже 1506 р. стає одним з елементів Дніпровської лінії оборони та отримує від короля Сигізмунда І можливість врядування за Магдебурзьким правом.

Не оминули Ржищів і події визвольної війни на чолі з Богданом Хмельницьким – у грудні 1653 року тут відбувалися переговори з московським посольством.

За два століття Ржищів вже посідає одне з провідних місць у дніпровській торгівлі.

Не лишається місто осторонь історії і у наш час – Ржищв є батьківщиною класика сучасної української поезії Ліни Костенко, монументаліста Івана-Валентина Задорожного та інших видатних мистецьких, громадських, військових та наукових діячів.

6 червня 1995 року Ржищеву надано статус міста обласного підпорядкування. Місто нагороджено Почесною Грамотою Президії Верховної Ради України.

Ржищів відсвяткував день містаУ суботу, 14 вересня, Ржищів вчергове відзначив День міста.

«Громадянський Корпус» у складі його віце-президента Олександра Кудрі, районних представників організації Олега Тесленка та Марії Усенко завітав до Ржищева, привітав громаду міста зі святом, побажав нових здобутків та досягнень, а також надав грант на розвиток місцевого спорту. Голова міста Микола Антонович Спичак висловив подяку від імені громади та обговорив подальші напрями співпраці міста з ГО «Громадянський Корпус».

 
  • Поздоровлення Лесі Весельській!

    ''Громадянський Корпус'' поздоровляє свою активну учасницю, волонтерку, видатну народну художницю ВЕСЕЛЬСЬКУ Ларису Миколаївну з 70-річним Ювілеєм!

  • 1

tishenko2