Створення сприятливого середовища для сталого підприємництва

14 вересня віце-президент ''Громадянського Корпусу'' Олександр Карбачинський взяв участь у презентації проекту ''Національний звіт дослідження проекту ''Створення сприятливого середовища для сталого підприємництва'' (EESE). Захід відбувся у приміщенні Федерації роботодавців України (вул.М.Коцюбинського, 1) за сприяння Міжнародної організації праці.  
 
2017-09-14_10.14.10.jpg 
 
Після вступних промов генерального директора Федерації роботодавців України Р. Іллічова та головного спеціаліста з питань діяльності роботодавців МОП Д. Радіча відбулася презентація основних висновків дослідження, яку представив Інститут демографії та соціальних досліджень ім. М. Птухі НАН України. Презентація була сфокусована на проекті Національного звіту EESE та семи основних обмеженнях для бізнесу в Україні. 
2017-09-14_10.14.10.jpg
 
Після цього відбулися валідація проекту з детальним його обговоренням, в якому взяли участь всі учасники, передусім запрошені на захід по 5 представників з кожного регіону України, де проводилися дослідницькі фокус-групи.
 
2017-09-14_10.12.27.jpg
 
Зкрема, в дослідженні EESE, в якому взяли участь 2000 респондентів, зазначено, що якість державного управління та ефективність державних інституцій в Україні залишаються недостатніми. Наголошено, що важливими чинниками низького рівня довіри бізнесу до держави є високий рівень корумпованості влади, макроекономічна нестабільність, недостатня узгодженість і послідовність законодавчих та регуляторних реформ, слабкість контролю за дотриманням законодавства та забезпеченням права власності, високі ризики, неефективна конкуренція, а також нерозвиненість підприємницької культури. 

 За даними EESE опитування, політику державної підтримки бізнесу вважають адекватною лише 39,2% підприємців. Найбільш незадоволені нею - це підприємці, що працюють у сільському, лісовому та рибному господарстві (77,7%), будівництві (67%) та промисловості (61,5%). Більшість підприємців вважає, що на сьогодні в Україні не створені сприятливі умови для підтримання обсягів діяльності (76,7%) і зростання бізнесу (77,9%).

Як свідчать результати EESE обстеження, підприємці вважають, що розвитку бізнесу найбільше перешкоджають високі податки (47,5% від загальної кількості респондентів), часта зміна законів і правил ведення бізнесу (30,3%), високі процентні ставки за банківськими кредитами (25,1%), корупція (24,5%) і відсутність державних програм підтримки бізнесу (22,1%). Майже 82,7% опитаних роботодавців вважає, що рівень ініляції впливає на їх рішення щодо розширення бізнесу.

Зазначено також, що потенціал і рівень економічних можливостей жінок відображають рівень демократії, розвиненості та економічної стійкості країни. Проте, за даними EESE обстеження, жінки становлять лише 26,8% від загальної чисельності опитаних керівників, причому 28,8% жінок очолюють малі підприємства, а великі - лише 9,9%.

2017-09-14_10.11.27.jpg

 

  • 1

tishenko2