Захист прав МСБ - складова захисту прав людини в Україні

5-6 липня віце-президент ''Громадянського Корпусу'' Олександр Карбачинський взяв участь у роботі Конференції ''Права людини в Україні: точка відліку'', організованій Центром інформації про права людини та Фондом "Демократичні Ініціативи" ім. І.Кучеріва у співпраці з Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та за підтримки Програми розвитку ООН в Україні в готелі Radisson Blu (вул. Ярославів Вал, 22). 

 062.jpg

 
Захід був присвячений результатам всеукраїнського базового дослідження з прав людини за участі Фонду ''Демократичні ініціативи” спільно з Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та Центром інформації про права людини. Метою дослідження було вивчення сприйняття, уявлень і розуміння фундаментальних прав людини та основоположних свобод у суспільстві та серед окремих цільових груп шляхом проведення загальнонаціонального та сегментних соціологічних опитувань. 
067.jpg
У рамках дослідження було опитано понад 2000 респондентів в різних регіонах України, а також по 100-200 представників різних цільових груп. Над дослідженням експерти працювали понад рік. Вивчалося, зокрема, сприйняття, уявлення і розуміння фундаментальних прав людини та основоположних свобод в українському суспільстві та серед окремих цільових груп - судді, поліцейські, держслужбовці, вчителі, журналісти та правозахисники.
Посилання на дослідження:
 
 
066.jpg
У роботі Конференції взяли участь координатор системи ООН в Україні Н.Вокер, уповноважений Верховної Ради з прав людини В.Лутковська, заступник директора Програми розвитку ООН в України Б.Чела, посол Данії в Україні, Грузії та Вірменії Р.Медсен, голова Ради суддів В.Сімоненко, заступник голови Національної поліції К.Бушуєв, голова правління Фонду "Демократичні ініціативи" ім. І.Кучеріва І.Бекешкіна, голова Центру інформації про права людини Т.Печончик, експерт Центру інформації про права людини В.Яворський, голова правління Центру громадянських свобод О.Матвійчук, голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини, заступник директора Харківської правозахисної групи О.Павліченко, співкоординаторка Коаліції з протидії дискримінації в Україні І.Федорович, голова Правління Освітнього дому прав людини в Чернігові С.Буров, соціальний психолог, кандидат психологічних наук В.Пушкар, а також інші експерти та представники органів влади.
 
068.jpg
 

063.jpg

 069.jpg

064.jpg

В опитуванні респондентам та на обговорення учасників Конференції виносилися наступні проблеми і запитання. Які права є найбільш важливими для українців і що вони роблять для захисту своїх прав; чи готові люди поступитися державі частиною своїх прав заради матеріального благополуччя; гідність, справедливість, рівність, безпека, порядок, мораль: що важливіше для українців; як змінилася ситуація з дотриманням прав людини після Євромайдану; чи часто порушуються права людини в Україні і хто є найбільшими порушниками; наскільки толерантним є населення України і як оцінюється проблема дискримінації; як збройний конфлікт вплинув на цінності українців; чи можна, на думку громадян, катувати "сепаратистів" та "терористів"; як люди ставляться до самосуду чи радикальних форм протесту; чи підтримує населення правозахисників; як повинні викладатися права людини в школі; чи почуваються незалежними українські судді; як журналісти оцінюють рівень свободи слова і поширеність цензури в Україні.

 061.jpg

 

  • 1

tishenko2