Енергоефективність та МСБ: нове регулювання - нові можливості

5 липня віце-президент ''Громадянського Корпусу'' Олександр Карбачинський взяв участь у роботі круглого столу “Енергоефективність та МСБ: нове регулювання - нові можливості”, що був проведений Мінекономрозвитку спільно з ДРС у Бізнес центрі IQ (вул. Болсуновська, 13-15).
Захід мав на меті проведення конструктивного діалогу з проблематики регулювання ринку, зокрема проаналізувати нормативну базу, процедурні проблеми та складнощі їх застосування, а також визначити дієві інструменти вдосконалення регуляторного поля.
 
2017-07-05_10.13.05.jpg

 Україна є енергетично залежною державою. Так, у 2016 році для забезпечення внутрішнього споживання Україна імпортувала 34% газу, 80% нафтопродуктів та 100% ядерного палива. У 2014–2017 роках Урядом запроваджувались тимчасові надзвичайні заходи на ринку електроенергії, які для споживачів полягали, перш за все, у віялових відключеннях.

 Саме тому раціональне використання палива та енергії є основною ціллю державної політики у сфері енергоефективності та енергозбереження. Малий та середній бізнес потребує інформаційної, організаційної та фінансової державної підтримки у питаннях енергозбереження й енергоефективності. Світова практика показує, що такі очікування МСБ є цілком виправданими, а національні регулятори та секторальні організації в країнах ЄС проводять цільові дослідження, направлені на пошук шляхів оптимізації взаємодії МСБ, енергопостачальників та держави в контексті енергоефективності.
 
20170705_101053.jpg
 
Серед почесних запрошених заходу були заступник Мінрегіону Е.Кругляк, офіційний координатор Програми EU4Business/FORBIZ М.Хальдер, головний консультант Комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки М.Шемерго, голова ДРС К.Ляпіна, голова Офісу ефективного регулювання О.Гончарук, керівник сектору ''Енергетика'' Офісу ефективного регулювання О.Оржель.
Свої доповіді зробили радник головаи Держагентства з енергоефективності та енергозбереження О.Корчміт, президент Асоціації "Енергоефективні міста України" В.Гаразд, голова Асоціації енергоаудиторів А.Цибулько, генеральний директор ПрАТ ''УкрЕСКО'' В.Богатир, президент Спілки українських підприємців В.Климов.
 
2017-07-05_10.17.29.jpg
 
Серед головних тем, що були винесені на розгляд: енергоефективність – загальнонаціональний пріоритет, підтримка ЄС дієвого, бізнес-орієнтованого регулювання, побудова ефективних ринків в енергетиці, МСБ та енергоефективність- важливі складові розвитку економіки, взаємодія держави та бізнесу – запорука ефективного регулювання, платформа ефективного регулювання – механізм для ефективної взаємодії держави та бізнесу, презентація Зеленої книги ''Сфери енергоефективності та енергозбереження в сегменті малого та середнього бізнесу'', енергоефективність – успіх за відповідальністю, 86% регулювання не досягає мети – скасувати чи перезавантажити, як зробити МСБ ефективним споживачем енергії, децентралізація проти централізації – хто відповідальний за енергоефективність в країні?
Мінекономрозвитку та ДРС виступили з ініціативою вдосконалення регуляторного поля з метою якісного поліпшення бізнес-клімату шляхом запровадження Публічного діалогу #PROДіалог – серії заходів, спрямованих на консолідацію зусиль представників влади, бізнесу та експертного середовища для обговорення наявних проблем та пошуку оптимальних шляхів їх вирішення.
Публічний Діалог зосереджений на шести пріоритетних секторах економіки: сільське господарство, енергетика, контроль та нагляд, будівництво, інформаційні технології, інфраструктура. Результатом Публічного Діалогу стане напрацювання нормативно - правової бази, яка включає позиції усіх зацікавлених сторін.  Експертизу регулювання та врахування кращих практик та стандартів забезпечує незалежний аналітичний центр - Офіс ефективного регулювання (BRDO). Підтримку процесу надає проект FORBIZ в рамках ініціативи EU4Business.
 
2017-07-05_10.20.46.jpg

 
  • 1

tishenko2