В КОДА відбувся семінар в рамках презентації проекту EaPTC (Територіального співробітництва країн Східного партнерства)

 

 

28 липня в приміщенні Київської облдержадміністрації відбувся семінар-презентація Програми територіальної співпраці між Республікою Білорусь та Україною в рамках Проекту підтримки регіонального співробітництва країн Східного Партнерства. На засідання зібралися представники громадських організацій, підприємців (у тому числі керівник філії ГО «Громадянський Корпус» у м. Біла Церква, член Регіональної ради підприємців у Київській області Владислав Карпенко) та органів державної влади з Київської області. Семінар відкрив начальник Управління зовнішньоекономічної політики департаменту розвитку і торгівлі Київської обласної державної адміністрації Олег Доценко, доповідала  експерт Програми Любов Паливода.

Протягом семінару присутніх поінформували про особливості Програми в 5 українських областях та двох білоруських, акцентували увагу на тому, що у програмі бере участь, зокрема, Київська область, але без м. Києва. Було також зазначено що пріоритетами Програми є розвиток малого і середнього бізнесу у прикордонних областях України та Білорусі (особливий акцент – на поліпшення транскордонної торгівлі), культури, освіти та спорту, поліпшення життя місцевих общин (у тому числі і так званих «депресивних регіонів»), молодіжних програм, програм з охорони здоров’я та розвитку IT-інфраструктури.

У проекті можуть брати участь представники всіх районів Київської області, бізнесмени, органи державної влади, культурні та громадські діячі, загальний бюджет програми близько 3,3 млн. євро. Сайт програми: www.eaptc.eu

Довідка:

Східне партнерство — політика Європейського Союзу (ЄС), що має на меті зміцнення стосунків зі східними сусідами ЄС і є продовженням східного напрямку існуючої Європейської політики сусідства.

Ініціатива Східного партнерства була представлена Польщею за підтримки Швеції у травні 2008 року на Раді ЄС. Ця ініціатива передбачала участь 6 країн Східної Європи — України, Молдови, Білорусі, Грузії, Вірменії та Азербайджану. До основних сфер, де пропонувалося зміцнити співпрацю, належали:

 • Робота над Угодою про асоціацію, яка включатиме комплексне порозуміння про зону вільної торгівлі між ЄС та 6 країнами партнерами;
 • Фінансування комплексних програм, що мають покращити адміністративну структуру української влади;
 • Інтеграція з економіками країн ЄС, що передбачає зближення українського законодавства з законодавством ЄС;
 • Створення економічного союзу між учасниками проекту Східного партнерства;
 • Співпраця у боротьбі з корупцією, організованої злочинністю, нелегальною міграцією;
 • Збільшення мобільності робочої сили та перспективи відкриття ринків праці ЄС для українців;
 • Посилення енергетичної безпеки України;
 • Реалізація програм, що спрямовані на подолання економічної і соціальної нерівності України;
 • Реалізація індивідуальних програм (охорона кордонів, допомога у ліквідації наслідків стихійного лиха, підвищення енергетичної ефективності та відновлюваних джерел енергії);
 • Посилення контактів між Україною та ЄС і між їх громадянами;
 • Додаткова фінансова допомога.

У червні 2008 року на саміті Ради ЄС ініціатива знайшла підтримку усіх представників членів ЄС.

3 грудня 2008 року Європейська Комісія прийняла цей проект, оприлюднивши комюніке «Східне партнерство». В проекті зроблено акцент на створенні зони вільної торгівлі, підписанні угоди про асоціацію, лібералізації візового режиму для країн, що беруть участь у проекті, співпраці задля енергетичної безпеки, одночасно збільшивши фінансування проекту до 600 млн євро до 2013 року. 20 березня 2009 року Рада ЄС остаточно затвердила проект Східного партнерства, оголосивши про те, що його офіційний старт відбудеться 7 травня 2009 року у Празі.

7 травня 2009 під час установчого саміту «Східного партнерства» у м. Прага прийнято спільну заяву, згідно з якою «Східне партнерство» буде доповненням до двосторонніх договірних відносин між ЄС та кожною з держав-партнерів.

 

2014-07-28-lyst-karpenko