28 липня в приміщенні Київської облдержадміністрації відбувся семінар-презентація Програми територіальної співпраці між Республікою Білорусь та Україною в рамках Проекту підтримки регіонального співробітництва країн Східного Партнерства. На засідання зібралися представники громадських організацій, підприємців (у тому числі керівник філії ГО «Громадянський Корпус» у м. Біла Церква, член Регіональної ради підприємців у Київській області Владислав Карпенко) та органів державної влади з Київської області. Семінар відкрив начальник Управління зовнішньоекономічної політики департаменту розвитку і торгівлі Київської обласної державної адміністрації Олег Доценко, доповідала експерт Програми Любов Паливода.
Протягом семінару присутніх поінформували про особливості Програми в 5 українських областях та двох білоруських, акцентували увагу на тому, що у програмі бере участь, зокрема, Київська область, але без м. Києва. Було також зазначено що пріоритетами Програми є розвиток малого і середнього бізнесу у прикордонних областях України та Білорусі (особливий акцент – на поліпшення транскордонної торгівлі), культури, освіти та спорту, поліпшення життя місцевих общин (у тому числі і так званих «депресивних регіонів»), молодіжних програм, програм з охорони здоров’я та розвитку IT-інфраструктури.
У проекті можуть брати участь представники всіх районів Київської області, бізнесмени, органи державної влади, культурні та громадські діячі, загальний бюджет програми близько 3,3 млн. євро. Сайт програми: www.eaptc.eu
Довідка:
Східне партнерство — політика Європейського Союзу (ЄС), що має на меті зміцнення стосунків зі східними сусідами ЄС і є продовженням східного напрямку існуючої Європейської політики сусідства.
Ініціатива Східного партнерства була представлена Польщею за підтримки Швеції у травні 2008 року на Раді ЄС. Ця ініціатива передбачала участь 6 країн Східної Європи — України, Молдови, Білорусі, Грузії, Вірменії та Азербайджану. До основних сфер, де пропонувалося зміцнити співпрацю, належали:
У червні 2008 року на саміті Ради ЄС ініціатива знайшла підтримку усіх представників членів ЄС.
3 грудня 2008 року Європейська Комісія прийняла цей проект, оприлюднивши комюніке «Східне партнерство». В проекті зроблено акцент на створенні зони вільної торгівлі, підписанні угоди про асоціацію, лібералізації візового режиму для країн, що беруть участь у проекті, співпраці задля енергетичної безпеки, одночасно збільшивши фінансування проекту до 600 млн євро до 2013 року. 20 березня 2009 року Рада ЄС остаточно затвердила проект Східного партнерства, оголосивши про те, що його офіційний старт відбудеться 7 травня 2009 року у Празі.
7 травня 2009 під час установчого саміту «Східного партнерства» у м. Прага прийнято спільну заяву, згідно з якою «Східне партнерство» буде доповненням до двосторонніх договірних відносин між ЄС та кожною з держав-партнерів.