Фотогалерея

200

"КиївХЛІБА" І ВИДОВИЩ!

Віктор КобилянськийВислів "Хліба і видовищ!" давньоримський сатирик Ювенал застосовував, коли казав скоріше не про дійсні побажання плебсу (до народу ця частина населення не належала, бо не мала політичних прав), а про політику державних діячів, які підкупали жителів Риму роздачами грошей і продуктів та видовищами і, таким чином, здобували та утримували владу.

І хоч від тих часів минуло понад двох тисяч років, напрацювання стародавніх політтехнологів не втратили своєї актуальності. Принаймні, в Києві. Може тому, що наше місто, як і Рим, зведений на семи пагорбах?

Пригадуєте період, коли в столиці тема тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності (тих, що раніше називались МАФами) при всіх їх реальних проблемах розігрівалася штучно? Доходило навіть до того, що, на думку деяких співгромадян, власники МАФів вважалися винними у всьому - від низьких пенсій до анексії Криму. Вигідно це було, передусім, київській владі, яка в такий спосіб відволікала увагу виборців від насправді серйозних проблем і легко збирала політичні дивіденди на "боротьбі" з МАФами. Принаймні, жоден з кандидатів у владу на останніх виборах в столиці цю тему не оминув. Ще більше реальних (вже не політичних, а цілком обчислених в одній з валют) дивідендів отримали конкретні особи (це й посадовці, й працівники комунальних підприємств, й представники бізнесу), хто брав участь у реальній "боротьбі". Хтось отримував хабарі за появу потрібних чи зникнення непотрібних документів, хтось більш серйозні «відкати» за перерозподіл ринку на користь конкретних осіб, а хтось одержав можливість стабільних доходів.

Втім, одну проблему столична влада собі все ж створила. Якщо вона бореться із "зайвою" кількістю МАФів, то встановлювати нові нібито не можна. Але ж ми всі з вами знаємо, що зазвичай як не можна, то надто хочеться... Із вигаданою схемою не забарилися. Юридична її складова - інвестиційний конкурс - у Києві була вже відпрацьована. А виправдати появу пари сотень нових кіосків вирішили думкою населення. А плебсу народу потрібно дати якщо не видовищ, то хоч хліба. Його й дали.

Точніше пообіцяли, що цього хліба дасть ПАТ "Київхліб", яке прогнозовано забрало на інвестконкурсі всі чотири лоти, що дозволяють встановити по 50 кіосків кожен. І всі лоти -- для торгівлі "соціальним" хлібом (кілька найпопулярніших сортів по зафіксованим на момент конкурсу цінам). Торгувати іншими продуктами теж дозволяється, але соціального хліба в загальному асортименті має бути не менш як 70%. А головне - він повинен бути наявним. Постійно.

Як виконуються ці (окрім чималих інших, що залишаємо за дужками) умови, знає кожен, хто хоч одного разу підходив до такого кіоску. Не секрет, що частина цих кіосків вже віддана в оренду. Але багатьох підприємців обурює інше. Там, де один гравець ринку (звичайна фізособа-підприємець) роками домагався навіть не установки нового МАФу, а продовження можливості працювати на тому ж місці в старому, інший (ПАТ "Київхліб") легко отримав можливість розміщення 200 нових кіосків. На місці, де власність ПП демонтували (а іноді й знищили), посилаючись на існуючі обмеження типу "в цьому місці стояти не можна", за кілька місяців з'являється споруда "Київхліб", на яку такі обмеження не поширюються. Станом на червень 2016 р. у Києві функціонує 145 таких кіосків з численними порушеннями правил встановлення та окремими порушеннями правил реалізації асортименту.

Втім, поки політики продовжують вправлятися в маніпулюванні громадською думкою (у тому числі з питань МАФів), як кажуть, "нам своє робить". "Громадянський Корпус" звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом, де вимагає розірвання інвестиційних договорів з "Київхлібом" і демонтажу його встановлених об'єктів. При розгляді справи представники відповідачів (міського голови та двох департаментів КМДА) гуртом встали на захист третьої особи (нею виступає ПАТ "Київхліб"). Про причини такої позиції київської влади здогадайтеся самі. Вислухавши всі пояснення, суд вирішив перевести справу в письмове провадження (розгляд без виклику сторін на підставі наявних матеріалів). Від того часу минуло кілька місяців. А ми й досі чекаємо на правосуддя...

Віктор Кобилянський, головний юрист ГО "Громадянський Корпус"

PS: І все ж, що заважає торгувати соціальним хлібом у звичайних супермаркетах?

PPS: Громадська організація "Громадянський Корпус" звертається з проханням повідомити їй:

1. Про випадки демонтажу тимчасових споруд, що належать підприємцям, з подальшою установкою на їх місці кіосків «Київхліб». Надання копій відповідних документів може реально допомогти нам у відновленні законності і справедливості.

2. Про випадки порушень при встановленні та експлуатації кіосків «Київхліб» (установка на зелених зонах або в інших заборонених для цього місцях, використання не за функціональним призначенням та інше).

Інформацію просимо надавати за телефоном "гарячої лінії":           067-215-15-15, електронною поштою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або безпосередньо до офісу організації за адресою: м Київ, вул. Оноре де Бальзака, 12.


Хронологія подій

05.09.14 Київський міський голова  видав розпорядження № 990 «Про проведення інвестиційних конкурсів із залучення інвесторів до створення об'єктів роздрібної торгівлі хлібом та хлібобулочними виробами, що користуються найвищим споживчим попитом у місті Києві». Переможцем конкурсу мав стати виробник хлібобулочних виробів, який погодиться 3 роки тримати в цих павільйонах ціни на «соціальні» сорти хліба, що мають становити половину всього асортименту павільйонів на рівні цін в супермаркетах Києва на початок серпня 2014 р. Переможець мав запропонувати сплатити до міськбюджету найбільші пайові внески.

03.11.14 ПАТ «Київхліб» прогнозовано захопило на інвестконкурсі всі чотири лоти, що дозволяють встановити по 50 кіосків кожен. Усі лоти для торгівлі «соціальним» хлібом. Торгувати іншими продуктами дозволяється, але соціального хліба в загальному асортименті має бути не менш як 70%.

19.12.14 розпорядженнями №№ 1491, 1492, 1493, 1494 В.Кличко затвердив результати конкурсів.

Протягом 2015 року «Громадянський корпус» звертається до різних органів щодо порушень, що допускаються при встановленні кіосків «Київхлібу». Дієвого реагування на ці звернення не було.

У грудні 2015 року «Громадянський Корпус» звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з вимогою розірвання інвестиційних договорів з «Київхлібом» та демонтажу його встановлених об'єктів.

У березні 2016 року при розгляді судової справи представники відповідачів (міського голови та двох департаментів КМДА) встали на захист третьої особи (нею виступив ПАТ "Київхліб"). Суд вирішив перевести справу в письмове провадження – розгляд без виклику сторін на підставі наявних матеріалів.

 


"Київхліб" перейшов під контроль компаній з Кіпру та Великобританії

 

В Киеве могут закрыть ларьки с социальным хлебом

 

Адреси працюючих кіосків

 

Хліб із небезпечним "сюрпризом" виявили у столиці

 

В киевском хлебе обнаружены плесневые грибы

 


 

КІОСКИ НА ЗЕЛЕНИХ ЗОНАХ

bazhana 16

пр. Бажана, 16

 

donetskyi prov

Донецький провулок

 

Hetmana 40a

вул. Гетьмана, 40а

 

Kasiyana 4

вул. Касіяна, 4

 

Mykytenko 15

вул. Микитенка, 15

 

Revutskogo 27

вул. Ревуцького, 27

 

Tychyny 13

вул. Тичини, 13

 

Zakrevskogo Vysotskogo

вул. Закревського-Висоцького

 

2016 10 06 mayak 5 01

вул. Маяковського, 5

 

2016 10 06 mayak 5 02

вул. Маяковського, 5

 

2016 10 06 mayak 5 03

вул. Маяковського, 5

 

 

Порушення правил торгівлі

2016 10 06 don provulok 1

Донецький провулок

 

2016 10 06 don provulok 2

Донецький провулок

Донецкая_7.jpg

Донецкая_7_2.jpg

Донецкая 7

 

 

Антонова_8.jpg

Антонова_8_2.jpg

Антонова 8

 

 

Порушення правил зберігання товару

2016 10 06 hleb 01

2016 10 06 hleb 02