Фотогалерея

200

РІШЕННЯ від 17 березня 2016 року N 237/237 Про деякі питання розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві

 gerb Ukrayina

КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
I сесія VIII скликання

РІШЕННЯ

від 17 березня 2016 року N 237/237

Про деякі питання розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві

Відповідно до законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про столицю України - місто-герой Київ", "Про регулювання містобудівної діяльності", "Про благоустрій населених пунктів", наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 N 244 "Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.11.2011 за N 1330/20068, з метою вирішення питань впорядкування розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства на території м. Києва Київська міська рада вирішила:

1. Заборонити продаж алкогольних напоїв у тимчасових спорудах торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в місті Києві.

2. Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районним в місті Києві державним адміністраціям:

- до 01.05.2016 провести демонтаж тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, з власниками яких не укладено договорів пайової участі (внеску) в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва, відповідно до рішення Київської міської ради від 04.09.2014 N 62/62;

- не проводити демонтаж тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, власники яких сплачують пайову участь до міського бюджету, відповідно до рішення Київської міської ради від 04.09.2014 N 62/62.

3. Встановити, що у разі розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в охоронних зонах інженерних мереж, власники таких тимчасових споруд можуть укласти договори страхування ризиків перед третіми особами та ризиків, пов'язаних з фінансуванням робіт по перенесенню тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності при проведенні балансоутримувачем інженерних мереж планових ремонтних або аварійних ремонтних робіт.

У разі наявності договорів страхування ризиків, наведених у абзаці першому цього пункту, погодження місця розміщення тимчасової споруди з балансоутримувачами інженерних мереж, у разі її розміщення в охоронних зонах інженерних мереж, не потребується.

4. Внести до рішення Київської міської ради від 25.12.2014 N 746/746 "Про особливості застосування Порядку розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві" такі зміни:

4.1. Абзаци третій та четвертий пункту 1 рішення викласти у такій редакції:

"- до 31.12.2016 привести розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності на території міста виключно у відповідності до затвердженої в установленому порядку Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в місті Києві;

- до 01.03.2017 забезпечити демонтаж тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності на території міста Києва (далі - ТС), розміщення яких не відповідає Комплексній схемі, затвердженій в установленому порядку.".

4.2. У пункті 7 рішення цифри "60" замінити цифрами "120".

4.3. У пункті 12 рішення цифри "2015" замінити цифрами "2016".

4.4. У Порядку проведення конкурсу щодо надання права на оформлення паспорта прив'язки тимчасової споруди, затвердженому зазначеним рішенням:

- у пункті 6 слова "в офіційному друкованому засобі масової інформації Київської міської ради газеті "Хрещатик" та" виключити;

- у пункті 9 слово "календарних" замінити словом "робочих".

5. Пункт 5 рішення Київської міської ради від 04.09.2014 N 62/62 "Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 24.02.2011 N 56/5443 "Про затвердження Порядку визначення обсягів пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі в утриманні об'єктів благоустрою м. Києва та внесення змін до деяких рішень Київської міської ради" та деяких рішень Київської міської ради" викласти в такій редакції:

"5. Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) подовжувати дію договорів щодо пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою, укладених відповідно до умов пп. 4.1.1 пп. 4.1 пункту 4 цього рішення, на строк до 6 місяців. Такі договори можуть бути подовжені на той самий строк, але з кінцевим терміном їх дії до завершення проведення конкурсів щодо надання права на оформлення паспортів прив'язки тимчасових споруд за відповідними локаціями.

У 2016 році надавати перше подовження договорів щодо пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою, укладених відповідно до умов пп. 4.1.1 пп. 4.1 пункту 4 цього рішення, строком на 6 місяців.".

6. Внести до Порядку визначення обсягів пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, власників (користувачів) майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва, затвердженого рішенням Київської міської ради від 24.02.2011 N 56/5443, такі зміни:

6.1. Абзац перший пункту 2.15 Порядку викласти у такій редакції:

"2.15. Строк дії договору щодо пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою, укладеного з власниками ТС до 31.01.2015, становить 6 місяців та може бути подовженим на той самий строк, але з кінцевим терміном дії таких договорів до завершення проведення конкурсів щодо надання права на оформлення паспортів прив'язки тимчасових споруд за відповідними локаціями.".

6.2. Додаток 3 до Порядку викласти у такій редакції:

Коефіцієнт функціонального використання (Кф)

Функціональне використання тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, збірно-розбірних гаражів Кф
1. Продаж продукції друкованих ЗМІ. Продаж друкованих засобів масової інформації (преси) (>70 % площі вітрини) 0,5
2. Продаж продуктів та товарів широкого вжитку  
Продовольчих та непродовольчих товарів; іграшок та товарів для дітей, книг, зоологічних товарів, квітів та садово-городнього інвентарю; поліграфічної продукції та канцелярії, інших товарів широкого вжитку та непродовольчих товарів; бари, кафе, кафетерії (без продажу тютюнових виробів, алкогольних чи слабоалкогольних напоїв) 1,0
3. Реалізація питної води 0,5
4. Заклади швидкого харчування 1,3
5. Громадські вбиральні 0,1
6. Шиномонтаж 1
7. Продаж тютюнових та алкогольних виробів. Продаж тютюнових виробів, алкогольних та слабоалкогольних напоїв, шкіри та хутра, ювелірних прикрас; бари, кафе, кафетерії (з продажем тютюнових виробів, алкогольних чи слабоалкогольних напоїв) 2
8. Продаж пива 1,6
9. Надання населенню побутових послуг (крім перукарських) 0,5
10. Пункти приймання вторинної сировини 0,1
11. Туристичні інформаційні центри (продаж виключно товарів туристичного напрямку) 0,1
12. Продаж хлібобулочних та молочних виробів 0,5
13. Інше функціональне використання 1,4
14. Засоби пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі (без продажу тютюнових виробів, пива, алкогольних чи слабоалкогольних напоїв) 1
15. Об'єкти сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі (без продажу тютюнових виробів, пива, алкогольних чи слабоалкогольних напоїв) 1
16. Майданчики для харчування біля закладів ресторанного господарства 1,2

7. Заборонити в тимчасових спорудах торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в місті Києві продаж алкогольних виробів на розлив, окрім пива.

8. Виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) у двомісячний строк привести власні акти у відповідність до цього рішення.

9. Офіційно оприлюднити це рішення в газеті Київської міської ради "Хрещатик".

10. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київської міської ради з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики, постійну комісію Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування, постійну комісію Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

Київський міський голова В. Кличко