Вислів "Хліба і видовищ!" давньоримський сатирик Ювенал застосовував, коли казав скоріше не про дійсні побажання плебсу (до народу ця частина населення не належала, бо не мала політичних прав), а про політику державних діячів, які підкупали жителів Риму роздачами грошей і продуктів та видовищами і, таким чином, здобували та утримували владу.
І хоч від тих часів минуло понад двох тисяч років, напрацювання стародавніх політтехнологів не втратили своєї актуальності. Принаймні, в Києві. Може тому, що наше місто, як і Рим, зведений на семи пагорбах?
Позитивный имидж фастфуда, киосков и малого бизнеса решили поддержать в Одессе с присущим только этому городу шармом.
20 августа в Одессе прошел первый «Шаурмарш». В акции приняло участие более 50 любителей фастфуда.
Как рассказал «Думской» пресс-секретарь марша Николай Яковенко, акция направлена на защиту права одесситов питаться вкусной и безопасной едой.
«Мы считаем, что если городской совет решил заняться соблюдением санитарных норм в торговых точках, они, во-первых, должны были делать это давно. Ведь мы понимаем, что все эти будки появились с согласия коррумпированных чиновников. А, во-вторых, это нужно было делать системно, а не случайно в один из понедельников лета. Мы - за безопасную еду. Я сам никогда не куплю шаурму, если увижу, что в павильоне грязно, но нельзя всех зачесывать под одну гребенку», — уверен Николай.
Снос незаконных киосков в Днепропетровске превратился в стычку
Читайте также по теме:
В Днепре во время демонтажа киосков произошла массовая драка
Київрада продовжує дерибанити землі комунальної власності
* ДнР – ПрАТ «Дніпровський ринок» або (в залежності від контексту) територія ринку на вулиці Попудренка (біля метро «Дарниця»).
За повідомленням прес-служби КМР «Сьогодні (12 липня – В.К.) на пленарному засіданні Київської міської ради депутати передали земельні ділянки ПАТ “Дніпровський ринок” для обслуговування та експлуатації ринкового комплексу на вул. Попудренка,5 у Дніпровському районі.
В оренду на 15 років ПАТ «Дніпровський ринок» надаються земельні ділянки площами 0,008 га, 0,346 га, 0,12 га та 0,07 га із земель комунальної власності».
Одночасно було зроблено посилання на слова депутата КМР Андрія Страннікова: «Вся документація підготовлена відповідно до вимог чинного земельного законодавства. За численними зверненнями місцевих мешканців ринок там надзвичайно потрібний. Також хочу зазначити, що всі депутати Дніпровського району підтримують функціонування цього ринку. По-перше, орендна плата становить орієнтовно 2,5 мільйони гривень, і це те, що місто може мати сьогодні. Також ми матимемо змогу якісно покращити стан об'єкту і привести його до ладу». Щоправда сам депутат, коментуючи новину в ФБ, зазначив, що « половину з того, що подано в цій цитаті, я взагалі не говорив».
На момент написання цього текст самого рішення КМР щодо надання земельних ділянок ДнР оприлюднено не було. Втім маю достатньо інформації і без нього.
Департамент містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) інформує, що у зв’язку із технічними проблемами на порталі Містобудівного кадастру м. Києва (mkk.kga.gov.ua) прийом заяв на конкурс щодо надання права на оформлення паспортів прив’язки тимчасових споруд, розташованих на території Шевченківського району міста Києва продовжено до 13:00 25 липня 2016 року.
Нагадуємо, що ознайомитись з умовами конкурсу щодо надання права на оформлення паспортів прив’язки тимчасових споруд на території Шевченківського району м. Києва за посиланням.
Про конкурс щодо надання права на оформлення паспортів прив’язки тимчасових споруд на території Дарницького району міста Києва
У відповідності до Порядку проведення конкурсу щодо надання права на оформлення паспорта прив'язки тимчасової споруди, затвердженого рішенням Київської міської ради від 25.12.2014 № 746/746 «Про особливості застосування Порядку розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві» Департамент містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), як робочий орган Комісії, оголошує про проведення конкурсу щодо надання права на оформлення паспортів прив’язки тимчасових споруд, розташованих на території Дарницького району міста Києва.
Робочим органом, який відповідає за організацію проведення конкурсу – є Департамент містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Конкурс оголошується на 608 місця розміщення тимчасових споруд на території Дарницького району міста Києва, перелік яких з ідентифікаційними номерами, адресами розміщення, можливим функціональним призначенням та граничними розмірами конструкцій наведений у додатку.
До участі у конкурсі допускаються заяви, подані з 14:30 18.07.2016 до 21:00 18.08.2016. Документи, які надійшли після 21:00 18.08.2016 не будуть розглядатись.
Для участі у конкурсі заявник подає на кожний об’єкт конкурсу заяву за формою, розміщеною на порталі Містобудівного кадастру м. Києва (mkk.kga.gov.ua), та дозвільні документи, які надавали право на розміщення тимчасової споруди протягом попередніх періодів (у разі наявності).
Заявник одночасно може подавати заяви та відповідні документи на кілька об’єктів конкурсу та визначає пріоритетний об’єкт конкурсу.
З детальною (пошаговою) інструкцією щодо подачі заявки на конкурс можна ознайомитись на сайті робочого органу kga.gov.ua.
Робочий орган перевіряє комплектність поданих документів.
Після завершення строку подачі заявниками документів робочий орган протягом десяти робочих днів опрацьовує їх та подає на розгляд Комісії з питань розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства (далі – Комісія).
Достовірність інформації, викладеної у заяві та документах, перевіряється робочим органом.
У разі виявлення недостовірних відомостей у поданих документах заявник не допускається до участі у конкурсі.
Про виявлення недостовірних відомостей заявнику повідомляють через сайт Містобудівного кадастру м. Києва не пізніше ніж за п'ять днів до дати проведення конкурсу.
Процедура визначення переможця проводиться поетапно.
На першому етапі:
При розгляді Комісією кількох заяв та доданих до них документів, поданих на одне і те саме місце розміщення ТС, переможцем визнається претендент, який отримав 50 включно та більше балів. Решта поданих документів відхиляється.
У разі отримання кількома учасниками 50 включно та більше балів переможцем визнається учасник, який набрав найбільшу кількість балів.
Кожний заявник за одним пакетом дозвільних документів, який надавав право на розміщення ТС протягом попередніх періодів, може стати переможцем лише по одному місцю розміщення тимчасової споруди.
Основні критерії визначення Комісією переможця конкурсу визначені рішенням Київради від 25.12.2015 № 746/746.
Другий етап проводиться, якщо серед претендентів, які подали заяви та додані до них документи на одне і те саме місце, жоден з претендентів не набрав 50 включно і більше балів.
Визначення переможця відбувається на конкурсних засадах за принципом зростання ціни від розрахованої у договорі щодо пайової участі в утриманні об'єктів благоустрою.
Додаткову інформацію щодо проведення конкурсу можливо отримати у робочому органі за телефоном: 234-23-62 або у години прийому щовівторка з 14:00 до 17:00та щоп’ятниці з 10:00 до 13:00, каб. 45, вул. Хрещатик, 32.
Конкурсні заяви планується розглянути на засіданні Комісії 05.09.2016 о 11:00 в будівлі Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (вул. Хрещатик, 32).
Портал Ліга повідомляє, що пристрасті навколо МАФів у Києві не вщухають - 24 серпня коло метро "Святошин" були знесені практично всі тимчасові споруди, вистояв лише магазин мережі "Рошен". ЗМІ повідомляють, що кіоски було знесено без надання власниками відповідних документів, які б регламентували такі дії.
Що спричинило нове коло війни з бізнесом - сказати важко. Можна лише припускати вплив спекотної погоди чи активізацію таємної секти ненависників малого бізнесу.
Впевнено можна сказати лише те, що така ситуація повинна привертати пильну увагу міської влади. Чи це так - покаже час.
Читайте також:
ВЦІЛІЛИЙ КІОСК ROSHEN НА СВЯТОШИНІ ЗАЛИШИВСЯ БЕЗ ВИВІСКИ.
Відео демонтнованих кіосків (Фейсбук)
Предприниматели Киева просят защиты от нардепа Белоцерковца.
Протести підприємців під КМДА, 21 квітня 2016р. Фото з мережі Фейсбук
21 квітня 2016 р. під КМДА знову протестували київські підприємці, що мають бізнес, пов'язаний з МАФами. Вони вимагали реалізації своїх прав, які їм належні за законом (в тому числі - і торгувати алкогольними напоями у кіоскам, на що, по словам протестуючих, у них є раніще оформлені дозволи).
За кілька годин пристрасті досягли піку, протестуючі перекрили Хрещатик і прорвалися до резиденції керівництва столиці, звідки були незабаром "витіснені", за словами деяких можновладців.
При цьому ЗМІ повідомляють, що під Київрадою спостерігалися дії невідомих "тітушок" у масках, яких помічено за застосуванням фізичної сили до громадян. Належність "тітушок" невідома, однак прибули вони, за даними ЗМІ, організовано, на автобусах "Київпастрансу".
У Київраді під час засідання прозвучала думка, що підприємці, які мають ліцензії на продаж алкоголю, мають право торгувати цим видом товарів до закінчення дії ліцензії. Наразі невідомо, чи це просто спроба заспокоїти протести, чи намагання влади перегрупуватися для подальшої боротьби, чи й справді можновладці визнають свої помилки. Однак у лексиці деяких з них постійно лунають визначення підприємців лише у негативному ключі, що для державної людини, як мінімум, неприпустимо з моральної точки зору. Тому, звичайно, довіра у бізнесменів з'явиться лише після відповідних дій, слова їх вже мало переконують.
КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
I сесія VIII скликання
від 17 березня 2016 року N 237/237
Відповідно до законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про столицю України - місто-герой Київ", "Про регулювання містобудівної діяльності", "Про благоустрій населених пунктів", наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 N 244 "Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.11.2011 за N 1330/20068, з метою вирішення питань впорядкування розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства на території м. Києва Київська міська рада вирішила:
Багато років поспіль в Києві триває гібридна війна з МАФами (правильніше – тимчасовими спорудами, ТС). Чому гібридна? Тому що влада з однієї сторони хоче розчистити місто від надмірної кількості ТС, а з іншої – наповнити бюджет МАФівськими грошима (так звана пайова участь). У чиновників додатково можуть бути ще дві мети: здобути політичні дивіденди (прихильність начальства, голоси електорату) та (звісно не для всіх) покласти певні кошти у власну кишеню.
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЗАГАЛЬНОДОСТУПНИЙ ІНФОРМАЦІЙНО-ДОВІДКОВИЙ РЕСУРС "ЗІР"
ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ
Чи є платником плати за землю ФОП, яка має тимчасову споруду (кіоск, палатку тощо)?
Категорія: 112.01
Відповідь
Відповідно до ст. 206 Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року №2768-III зі змінами та доповненнями використання землі в Україні є платним.
Плата за землю - це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (п.п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ)).